حلول ماه ربیع الاول
1392/08/12 10:15:42
سرویس اجتماعی
نظری مهر: اهواز آلوده‌ترین شهر جهان نیست

ابتکار به فراکسیون محیط‌زیست می‌رود/ پتروشیمی ها معضل استان‌های شمالی

عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌زیست اخبار منتشر شده با عنوان اهواز آلوده‌ترین شهر جهان را نادرست دانست و گفت: طی جلسات آینده از رئیس سازمان محیط‌زیست دعوت به‌عمل خواهد آمد و در جلسه مشترک با ایشان موضعات ملی از جمله بحث محیط‌زیست در استان‌های شمالی و استان خوزستان را مطرح خواهیم کرد.
ابتکار به فراکسیون محیط‌زیست می‌رود/ پتروشیمی ها معضل استان‌های شمالی عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌زیست اخبار منتشر شده با عنوان اهواز آلوده‌ترین شهر جهان را نادرست دانست و گفت: طی جلسات آینده از رئیس سازمان محیط‌زیست دعوت به‌عمل خواهد آمد و در جلسه مشترک با ایشان موضعات ملی از جمله بحث محیط‌زیست در استان‌های شمالی و استان خوزستان را مطرح خواهیم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44376.jpg ابتکار,به,فراکسیون,محیط‌زیست,می‌رود/,پتروشیمی,ها,معضل,استان‌های,شمالی Icana

محمد جواد نظری مهر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت توضیح داد: پیش از این قرار بود خانم ابتکار در فراکسیون محیط‌زیست حضور یابند اما با توجه به اینکه گفته بودند از ایشان دعوت به‌عمل نیامده ما در هفته جاری از ایشان به صورت رسمی دعوت خواهیم کرد.

نماینده کردکوی، ترکمن، بندر گز و کمیشان در مجلس شورای اسلامی گفت: به طور حتم در جلسه مشترک با ایشان مباحث ملی مانند آلودگی هوا و مباحث کلی محیط زیست مطرح خواهد شد، همچنین موضوع آلودگی اهواز که اعلام شده آلوده‌ترین شهر دنیاست مورد بررسی قرار خواهد گرفت،  البته درست است که اهواز در وضعیت بدی قرار دارد اما نمی‌توان آن را آلوده‌ترین شهر دنیا دانست.

وی افزود: برای رفع مشکلات استان خوزستان راهکارهای زیادی وجود دارد، ما در استان گلستان با مشکلات مشابه اهواز روبه‌رو بودیم اما با هدایت آب دریای خزر توانستیم برخی از مشکلات را حل و تهدید محیط‌زیستی را به فرصت تبدیل کردیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: در این استان به جای هزینه‌های مالچ پاشی برخی نواحی کویری، آب دریا مازندران به این مناطق هدایت شد و هم‌اکنون در این نواحی پرورش آبزیان رونق گرفته‌است تا جایی که استان گلستان به یکی از قطب‌های صادرات میگو تبدیل شده و امسال تولیدات ناشی از این طرح به بیش از 300 تن رسیده است.

نظری مهر ادامه داد: استان خوزستان با وجود رود کارون و خلیج فارس پتانسیل بالایی برای اجرای چنین طرح‌هایی دارد که امیدواریم بتوانیم با برگزاری جلساتی میان مجامع استانی این تجربیات را به نمایندگان استان خوزستان منتقل کنیم.

وی همچنین در رابطه با مشکلات استان‌های شمالی گفت: باید از راه حل‌های این چنینی برای رفع مشکلات محیط زیستی استفاده کرد اما متأسفانه می‌بینیم که به جای توجه به این مشکلات تمرکز زیادی روی ساخت و ساز کارخانه‌های پتروشیمی در استان های شمالی  صورت گرفته در صورتی که محل ساخت این کارخانه‌ها در چنین مناطقی نیست و محصولات آنها تنها موجب سمی شدن خاک می‌شود در صورتی که بیشتر کشورهای دنیا از کودهای بیولوژیک استفاده می‌کنند.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط زیست توضیح داد: جنگل‌ها، رودخانه‌ها و دریای شمال به شدت آلوده است و از پتانسیل‌های زیست‌محیطی این استان‌ها استفاده درستی نمی‌شود در صورتی که در جنگل‌های این استان‌ها یک تکه چوب قابلیت تبدیل شدن به درخت را دارد، اما علی رغم این پتانسیل شاهد ساخت کارخانجات پتروشیمی در این نواحی هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet