هدر اصلی
1392/08/11 12:53:29
سرویس اقتصادی
تاجگردون مطرح کرد:

برخورد قاطعانه دستگاه قضا با دانه درشت‌ها /ستادمبارزه با مفاسد اقتصادی فقط به ارائه گزارش اکتفا نکند

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه سیستم قضایی باید با دانه درشت‌ها جدی تر برخورد کند،گفت: متاسفانه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی فقط به دادن گزارش از میزان مطالبات معوق بانکی اکتفا می کند و تصمیم خاصی برای برخورد با آن نمی گیرد.
برخورد قاطعانه دستگاه قضا با دانه درشت‌ها /ستادمبارزه با مفاسد اقتصادی فقط به ارائه گزارش اکتفا نکند عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه سیستم قضایی باید با دانه درشت‌ها جدی تر برخورد کند،گفت: متاسفانه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی فقط به دادن گزارش از میزان مطالبات معوق بانکی اکتفا می کند و تصمیم خاصی برای برخورد با آن نمی گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44584.jpg برخورد,قاطعانه,دستگاه,قضا,با,دانه,درشت‌ها,/ستادمبارزه,با,مفاسد,اقتصادی,فقط,به,ارائه,گزارش,اکتفا,نکند Icana

غلامرضا تاجگردون در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت‌، با تاکید بر اینکه اگر دولت قانون را رعایت کند تخلفات کنترل می شود، گفت: بسیاری از مفاسد اقتصادی ناشی از انجام کارهای فراقانونی است.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اظهار تاسف نسبت به زیاد شدن انباشت مطالبات معوق بانکی، گفت: عمده مطالبات معوق برای کسانی است که وثیقه مناسب در اختیار بانکها ندارند.

وی با بیان اینکه عدم نظارت بانک مرکزی در یک دوره ای حجم مطالبات معوق بالا رفته است، افزود: متاسفانه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی فقط به دادن گزارش از میزان مطالبات معوق بانکی اکتفا می کند و تصمیم خاصی برای برخورد با آن نمی گیرد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در بدترین شرایط می خواهیم مطالبات را برگردانیم، افزود: آن طور که گزارش می دهند نرخ بازگشت مطالبات معوق در شرایط رکود اقتصادی خیلی ضعیف است.

تاجگردون با  تاکید بر اینکه سیستم قضایی باید با دانه درشتها جدی تر برخورد کند، افزود: برگرداندن مطالبات به لحاظ بالا بودن تعداد ، کار آسانی نیست چرا که بنگاههای تولیدی در شرایط رکود پولی ندارند که برگردانند.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس با بیان اینکه اگر دولت قانون را رعایت کند تخلفات کنترل می شود، گفت: متاسفانه دلیل تکرار تخلفات این است که قانون راههای فرار را برای متخلف باز گذاشته است.

نایب رییس کمیسیون  برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: متاسفانه بسیاری از دانه درشتها از امکانات دولتی مانند زمین استفاده کردند و همان زمینها را وثیقه وام های کلان کردند از این رو درحال حاضر برای برگرداندن تسهیلات اعطایی مشکل دارند.

گفتنی است براساس آخرین گزارش مسئولان دولتی، حجم مطالبات معوق بانکی به بالغ بر 70 هزار میلیارد تومان رسیده است که 11.4 هزار میلیارد تومان آن در دستان 23 نفر است که عمدتا هم کار تولیدی نمی‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet