هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سبحانی نیا در گفتگو با خانه ملت:

اعتراف جان‌کری به زیاده‌روی در جاسوسی خطای آمریکا را توجیه نمی‌کند

سرویس بین الملل
عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه آمریکا برای سیطره بر دنیا حتی از همپیمانانش نمی گذرد، گفت: اعتراف جان‌کری به زیاده‌روی درجاسوسی، خطا‌های آمریکا را توجیه نمی‌کند.
یکشنبه 12 آبان 1392 ساعت 10:30
اعتراف جان‌کری به زیاده‌روی در جاسوسی خطای آمریکا را توجیه نمی‌کند عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه آمریکا برای سیطره بر دنیا حتی از همپیمانانش نمی گذرد، گفت: اعتراف جان‌کری به زیاده‌روی درجاسوسی، خطا‌های آمریکا را توجیه نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/48635.jpg اعتراف,جان‌کری,به,زیاده‌روی,در,جاسوسی,خطای,آمریکا,را,توجیه,نمی‌کند Icana

حسین سبحانی نیا در گفت وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، درباره جاسوسی های اخیر سرویس اطلاعات امنیت ملی آمریکا ازچند کشور اروپایی گفت: اقدامات آمریکایی ها در شنود مکالمات مقامات کشورهای اروپایی حکایت ازآن دارد آنها از ابزارها و پیشرفت های علمی در جهت رسیدن به منافع استکباری خود استفاده کرده و برای تسلط وسیطره بر دنیا از هیچ اقدامی فرو گذار نیستند.

نماینده مردم نیشابور وفیروزه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینکه وزیر امورخارجه آمریکا گفته جاسوسی ها در آینده تکرار نمی شود، جبران کننده خطای آنها نیست. مقامات آمریکایی با عذرخواهی جدی از سران کشورهای اروپایی باید تضمین دهند که اینگونه اقدامات غیر قانونی و ضد اخلاقی آنها در هیچ نقطه ای از دنیا تکرار نمی شود. متاسفانه در حال حاضر امنیت در دنیا وجود نداشته و آمریکا و هرکشور استکباری دیگر به خود اجازه می دهد با شنود مکالمات و جاسوسی ها ازروند مسائل خصوصی کشورهای دیگر اطلاع پیدا کند.

وی با بیان اینکه سیاست های متناقض آمریکا در چند ساله گذشته مشکلات فراوانی را برای دنیا به وجود آورده است، بیان کرد: هیچ تضمینی برای عدم تکرار جاسوسی های آمریکا وجود نداشته و این کشور برای حفظ منافع خود در دنیا  حتی از نزدیکان و همپیمانانش هم نمی گذرد.

عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید براینکه هیچ اعتمادی به مواضع آمریکا در دنیا وجود ندارد، تصریح کرد: در حال حاضر عدم امنیت جهانی مورد توجه بسیاری ازرسانه های خارجی بوده  ودر چارچوب  نظام بین المللی باید با اینگونه اقدامات برخورد شود، زیرا این مسائل یک نوع تهدید روانی بوده  که خطر آن حتی کمترازتهدیدهای نظامی نیست.

 به دنبال افزایش جاسوسی های آمریکا از کشورهای اروپایی وتهدید به شنود مکالمات مقامات کشورهای آسیایی ازجمله چین، وزیر امور خارجه آمریکا اعتراف کرد که این کشور در بعضی از فعالیت های جاسوسی افراط کرده است. جان کری وعده داده این قبیل فعالیت ها در آینده تکرار نشود. /

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000