حلول ماه ربیع الاول
1392/08/11 12:19:29
سرویس دیگر رسانه‌ها_
احمدی مطرح کرد:

شرکت های خارجی مطابق میل ابرقدرت ها عمل می کنند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیاست های جدید وزارت نفت مبنی بر عدم تکیه بر شرکت های داخلی و تلاش برای جذب شرکت های خارجی از تعطیلی کار در فازهای موسوم به ۳۵ ماهه و عدم پرداخت حقوق کارگران و تحصن های هزار نفری قشر کارگری در عسلویه خبر داد.
شرکت های خارجی مطابق میل ابرقدرت ها عمل می کنند عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیاست های جدید وزارت نفت مبنی بر عدم تکیه بر شرکت های داخلی و تلاش برای جذب شرکت های خارجی از تعطیلی کار در فازهای موسوم به 35 ماهه و عدم پرداخت حقوق کارگران و تحصن های هزار نفری قشر کارگری در عسلویه خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/43034.jpg شرکت,های,خارجی,مطابق,میل,ابرقدرت,ها,عمل,می,کنند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ موسی احمدی با بیان اینکه نگاه وزارت نفت برای توسعه میادین نفتی انعقاد قرارداد با شرکت های خارجی است گفت: دیدگاه زنگنه این است که برای توسعه میادین نفتی سراغ شرکت های خارجی مثل توتال و شل برود، شرکت هایی که قبل از تحریم ها و در زمان وزارت ایشان قراردادهایی با جمهوری اسلامی داشته اند.
وی ادامه داد: وزارت نفت معتقد است با توجه به توانمندی های شرکت های خارجی و اقدامات آنها در میادین مشترک کشورهای حاشیه خلیج فارس، این نگاه برای توسعه میادین نفتی ایران موثر است.
نماینده مردم عسلویه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نادیده گرفتن توان داخلی از سوی وزارت نفت گفت: شرکت های داخلی توانمندی از جمله قرارگاه خاتم تا امروز توسعه میادین نفتی ما را به پیش برده اند اگر در حال حاضر از فاز 15 و 16 صحبت می کنیم باید بدانیم که شرکت های داخلی بوده اند که این فازها را توسعه داده و به بهره برداری رسانده اند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شرکت های خارجی در بزنگاههای نیاز ما بر اساس سیاست ابرقدرت ها اقدامات خود را تنظیم می کنند و حتی گاهی سیاست آنها را اجرا و اعمال می کنند. بنابراین تکیه بر این شرکت ها برای توسعه میادین نفتی ما اشتباه است.
وی ادامه داد: این شرکت ها سالها پیش امتحان خود را در کشور ما پس داده اند، بسیاری از پروژه های نفتی در کشور ما سالها معطل  با تکیه بر این شرکت ها معطل بود اما وقتی قرارگاه خاتم وارد شد با سرعت خوبی توسعه فازهای نفتی آغاز کرد و موفقیت های خوبی بدست آورد.
احمدی افزود: در حال حاضر با سیاست های جدید وزارت نفت، وضعیت بلاتکلیفی و تعطیلی در فازهای موسوم به 35 ماهه وجود دارد، گزارشاتی که از منطقه پارس جنوبی عسلویه به ما می رسد گزارشات خوبی نیست و حاکی از دلسردی پیمانکاران داخلی، تعطیلی بعضی از فازها است.
نماینده مردم عسلویه در مجلس افزود: پیمانکاران به دلیل عدم پرداخت نقدینگی از ادامه کار دلسرد هستند، در دولت جدید نزدیک به 4 ماه است که برخی کارگران حقوق نگرفته اند و هر روز شاهد تحصن و اعتراض قشر کارگری هستیم که حقوق و مزایایشان را دریافت نکرده اند.
وی با انتقاد از اخراج و تعدیل نیرو در فازهای پارس جنوبی گفت: این اقدامات جو نگران کننده ای را در منطقه ایجاد کرده است، بر اساس گزارشات در یکی از تحصن ها هزار کارگر شرکت کرده بودند این وضعیت آینده خوبی را ترسیم نمی کند.
عضو کمیسیون انرژی با اشاره به اظهارات وزیر نفت مبنی بر اولویت بندی فازهای پارس جنوبی گفت: اظهارات زنگنه اولویت بهره برداری با فازهای 12، 15، 16 و 17 و 18 پارس جنوبی است، ما به ایشان حق می دهیم که برای بهره برداری از فازهای پارس جنوبی اولویت بندی قائل شود اما این اولویت بندی نباید موجب تعطیلی فازهای دیگر شود.
وی با اشاره به بلاتکلیفی کارگران وپیمانکاران فازهای 35 ماهه گفت: فازهای 35 ماهه، فازهایی هستند که زمانی که به سپاه سپرده شدند مهندس سوری اعلام کرد که ظرف 35 ماه این فازها را به بهره برداری می رساند اما به علت تحریم ها و مشکلاتی که ایجاد شد نتوانستند ظرف 35 ماه این فازها را به بهره برداری برسانند.
احمدی تصریح کرد: اعلام وزیر نفت مبنی بر اولویت بندی فازهای نفتی این پیام را به پیمانکاران و مدیران عامل شرکت های داخلی القا می کند که فازهای دیگر باید تعطیل شوند، وزیر نفت با شفاف سازی باید تکلیف پیمانکاران را روشن کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر ، وی تاکید کرد: وزارت نفت باید به فازهای 35 ماهه نیز اعتبار تزریق کند تا پیمانکاران با انگیزه کار کنند زیرا هر کدام از این فازها تا الان 40، 50 تا 60 درصد در دریا و خشکی توسعه یافته اند و توقف کار در این فازها بیت المال را به هدر داده و مشکلات کارگری ایجاد می کند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet