خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/08/11 13:40:00
سرویس اجتماعی
عبدی در گفتگو با خانه ملت تاکید کرد:

دستمزد مستمری‌بگیران‌ در پایین‌ترین سطح/ پوشش بیمه مستمری‌بگیران توسعه یابد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه دستمزد مستمری‌بگیران کشور در سطح حداقل قرار دارد و کفاف هزینه‌های جاری آنان را نمی‌دهد، گفت: تفاوت‌های بسیاری بین حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان وجود دارد که بخش زیادی از این تفاوت‌ها مبانی قانونی دارد.
دستمزد مستمری‌بگیران‌ در پایین‌ترین سطح/ پوشش بیمه مستمری‌بگیران توسعه یابد سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه دستمزد مستمری‌بگیران کشور در سطح حداقل قرار دارد و کفاف هزینه‌های جاری آنان را نمی‌دهد، گفت: تفاوت‌های بسیاری بین حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان وجود دارد که بخش زیادی از این تفاوت‌ها مبانی قانونی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/44524.jpg دستمزد,مستمری‌بگیران‌,در,پایین‌ترین,سطح/,پوشش,بیمه,مستمری‌بگیران,توسعه,یابد Icana

ایرج عبدی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه بخش‌نامه‌های بیشمار دولت و قوانینی که مجلس تصویب کرده در برخی مواقع به  تفاوت‌های بسیاری بین حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان منجر شده است، تصریح کرد: افزایش یا کاهش مستمری بازنشستگان در اختیار دولت بوده و در این شرایط می‌تواند با سنجش توانایی خود در جهت رفاه بیشتر مستمری‌بگیران حرکت کند.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، با بیان این مطلب که تصویب افزایش مستمری حقوق‌بگیران و بازنشستگان از سوی مجلس بارمالی بر دوش دولت قرار خواهد داد، افزود: دولت خود باید با در نظر گرفتن مصالح کشور و امکانات پیش رو نیازهای جامعه پیر کشور که با توجه به شرایط اقتصادی موجود کم نیست را برطرف کند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه دستمزد مستمری‌بگیران کشور در سطح حداقل قرار دارد و کفاف هزینه‌های جاری آنان را نمی‌دهد، گفت: تفاوت‌های بسیاری بین حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان وجود دارد که بخش زیادی از این تفاوت‌ها مبانی قانونی دارد.

ضرورت گسترش پوشش بیمه مستمری‌بگیران

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه با توجه به افزایش هزینه‌های درمانی در کشور لزوم توجه به بیمه مستمری‌بگیران ضروری است، افزود: دولت باید حمایت ویژه‌ای از بازنشستگان کشور داشته باشد چرا که هزینه‌های بالای درمانی در بین این افراد با مستمری آنان تطابقی ندارد.

وی ادامه داد: دولت باید علاوه بر گسترش پوشش درمانی و بیمه‌ای بازنشستگان در خصوص حداقل دریافتی این قشر جامعه نیز بازنگری اساسی داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مجلس نمی‌تواند قانونی را بر دولت تحمیل کند که بار مالی داشته باشد، یادآور شد: در راستای اصل 75 قانون اساسی مجلس اختیاری ندارد که قانونی در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان برای دولت تصویب کند که بار مالی به همراه داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet