حلول ماه ربیع الاول
1392/08/11 13:10:46
سرویس اقتصادی
مدیرعامل شرکت برنده مناقصه پالایشگاه شیراز در گفت و گو با خانه ملت:

صلاحیت برنده مناقصه پالایشگاه شیراز تایید شد/ درخواستی از شورای رقابت برای ارائه مستندات نداشتیم

سورنا مهدوی با اشاره به تایید صلاحیت برنده مناقصه پالایشگاه شیراز از سوی نهادهای نظارتی وزارت نفت گفت: شورای رقابت از شرکت جام آثار به عنوان برنده مناقصه درخواستی مبنی بر ارائه مستندات به این شورا را نداشته است.
صلاحیت برنده مناقصه پالایشگاه شیراز تایید شد/ درخواستی از شورای رقابت برای ارائه مستندات نداشتیم سورنا مهدوی با اشاره به تایید صلاحیت برنده مناقصه پالایشگاه شیراز از سوی نهادهای نظارتی وزارت نفت گفت: شورای رقابت از شرکت جام آثار به عنوان برنده مناقصه درخواستی مبنی بر ارائه مستندات به این شورا را نداشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/50077.jpg صلاحیت,برنده,مناقصه,پالایشگاه,شیراز,تایید,شد/,درخواستی,از,شورای,رقابت,برای,ارائه,مستندات,نداشتیم Icana

مدیرعامل شرکت برنده مناقصه فروش ماده MMT به پالایشگاه شیراز در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خانه ملت، ضمن دفاع از حضور خود در مناقصه فروش ماده MMT به پالایشگاه شیراز با اشاره به اینکه شورای رقابت از شرکت ما درخواست ارائه مستندات را نداشته است، افزود:  EPA گواهی است که تنها یک شرکت آمریکایی در دنیا آن را در اختیار دارد که به دلیل تحریم های آمریکایی تحت لیسانس در کشور چین ماده MMTرا تولید می کند.

مدیرعامل شرکت برنده مناقصه در پالایشگاه شیراز با بیان اینکه ما و شرکت پترو گاز پارسا که شرکت شاکی در پرونده است در گذشته با یکدیگر در قالب یک شرکت همکاری می کردیم، گفت: ماده MMT را حدود هفت سال است که از کشور چین خریداری می کنیم و در زمانی که دو شرکت در قالب یک شرکت همکاری می کردیم مشکلی وجود نداشت و در تمام مناقصه ها به صورت انحصاری برنده می شد.

مهدوی ادامه داد: اما از زمانی که ما از آن شرکت جدا شدیم و نمایندگی فروش این ماده را گرفتیم این مشکلات از سوی شرکت شاکی به وجود می آید.

وی با تاکید بر اینکه شرکت پترو گاز که بازنده مناقصه پالایشگاه شیراز است در گذشته به صورت کاملا انحصاری از همین منبع چینی با قیمت 40 درصد ماده MMT را به پالایشگاه های تبریز و تهران فروخته است.

مدیرعامل شرکت جام آثار افزود: اما اکنون که شرکت ما برنده مناقصه فروش این ماده به پالایشگاه شیراز شده است و با این پالایشگاه قرارداد منعقد کردیم شرکت بازنده به تکاپو افتاده است و به تمام نهادهای دولتی و خصوصی نامه ارسال کرده است.

مهدوی با بیان اینکه تکاپوی شرکت مذکور با پاسخ قاطع وزارت نفت همراه بود، گفت: به طوری که تمام نهادهای نظارتی وزارت نفت که شامل حراست‌ و بازرسی کل می شود این پرونده را مطالعه کردند و حق را به شرکت ما به عنوان برنده مناقصه دادند و اعلام کردند در شرایط کنونی تحریم که جنس آمریکایی نمی تواند وارد کشور شود خرید این ماده تحت لیسانس چین قابل قبول و تایید است.

وی به اظهارات رئیس شورای رقابت اشاره کرد و گفت: در این راستا که فضای رقابتی در ایران را مطرح می شود دو نکته وجود دارد؛ اول اینکه سه نفر از هیئت اعزامی و کارشناسان وزارت نفت که شامل حراست، بازرسی و یک نماینده از پالایشگاه شیراز در سفری به کشور چین هم از کارخانه ما و هم از کارخانه چینی بازدید کردند و علاوه بر بررسی کیفیت و قیمت، طی نامه ای به وزارت نفت اعلام کردند که ماده MMT باید از شرکت جام آثار خریداری شود.

مدیرعامل شرکت برنده مناقصه گفت: قیمت ماده MMT که پالایشگاه شیراز  از شرکت ما خریداری می کند 50 درصد از قیمت شرکت شاکی پایین تر است.

وی ادامه داد: نکته دوم اینکه پالایشگاه شیراز به عنوان یک پالایشگاه خصوصی برای خرید ماده مذکور بین دو شرکت جام آثار و پترو گاز پارس به عنوان واردکنندگان ماده MMT از کشور چین مناقصه برگزار  کرد، در این جا شورای رقابت نقشی ندارد.

مدیرعامل شرکت برنده مناقصه افزود: بحث رقابتی در جایی مطرح است که اصل 44 قانون اساسی اجرایی شود و یک سیستم رگولاتوری به عنوان نهاد نظارتی بر امور نظارت داشته باشد تا شرکت های تولید کننده ضمن رقابت حفاظت و مرابت شوند و شرکتی مورد حمایت بیشتری قرار نگیرد.

لازم به ذکر است در جریان مناقصه خرید ماده MMT از سوی پالایشگاه شیراز دو شرکت در مناقصه مذکور شرکت کردند که شرکت جام آثار برنده مناقصه شد که شرکت بازنده ضمن شکایت از روند برگزاری مناقصه مدعی شد که شرکت برنده صلاحیت پیروزی در مناقصه را نداشته که شورای رقابت بعد از ورود به این موضوع در نهایت حکم را به نفع شاکی پرونده صادر کرد از این رو مدیرعامل شرکت برنده نسبت اظهارات رئیس شورای رقابت واکنش نشان داد./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet