حلول ماه ربیع الاول
1392/08/11 13:59:31
سرویس سیاسی
نقوی حسینی در گفتگو با خانه ملت:

تغییر رویکرد آژانس نسبت به برنامه هسته‌ای ایران/ آغاز فصل جدیدی در ارتباطات ایران و آژانس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دیپلماسی فعال ایران در تلاش است تا زمینه همکاری ها با آژانس در شرایط مطلوبی ادامه پیدا کند، گفت: تغییر رویکرد آژانس از برنامه هسته ای ایران، درآینده مذاکرات تاثیرگذاراست.
تغییر رویکرد آژانس نسبت به برنامه هسته‌ای ایران/ آغاز فصل جدیدی در ارتباطات ایران و آژانس سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دیپلماسی فعال ایران در تلاش است تا زمینه همکاری ها با آژانس در شرایط مطلوبی ادامه پیدا کند، گفت: تغییر رویکرد آژانس از برنامه هسته ای ایران، درآینده مذاکرات تاثیرگذاراست. https://cdn.icana.ir/d/019/42816.jpg تغییر,رویکرد,آژانس,نسبت,به,برنامه,هسته‌ای,ایران/,آغاز,فصل,جدیدی,در,ارتباطات,ایران,و,آژانس Icana

حسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره مدالیته جدید ایران در مذاکره با آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: یکی ازگام های مهم جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات اخیر، افزایش همکاری نزدیک  با آژانس است؛ البته اگر از آژانس در حوزه های مختلفی همچون گزارش دهی، گزارش گیری ، بازرسی  و شفاف سازی ها فعالیت بهتری دیده شود، راه برای اعمال نفوذ اراده های سیاسی غربی ها در مذاکرات کاهش پیدا می کند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گفت‌وگوهای اخیر جمهوری اسلامی ایران با آژانس در راستای همکاری بیشتر و شفاف سازی بهتر و درچارچوب مفاد ان پی تی است؛ ضمن آنکه پیشنهاد ایران در مذاکرات اخیر به روند نتیجه بخش بودن گفت و گوهای آینده با اعضای 1+5 کمک می کند.

وی تصریح کرد: ایران عضو رسمی آژانس است و در چارچوب همکاری‌ با این سازمان بین المللی باید گفت‌وگوها و نشست های بسیاری برگزارشود، ازاین رو مذاکرات با دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مستقل از مذاکرات ایران با کشورهای 1+5 است ولی وقتی آژانس به عنوان یک نهاد بین المللی حامی فعالیت های هسته ای ایران  شود، این موضوع در مذاکرات آینده اثر مثبت خواهد داشت.

حسینی با اشاره به تکمیل جزئیات مدالیته در دوره بعدی مذاکرات، تصریح کرد: ایران در ارتباط با آژانس بجز همکاری های پادمانی، همکاری های علمی و فنی بسیاری دارد و در این مدل از همکاری‌ها، امکان تعامل بیشتر جمهوری اسلامی ایران با آژانس تعریف شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: استقبال از طرح ایران در مذاکرات ژنو و گفت وگو با دبیرکل آژانس به این معنا است که دیپلماسی فعال ایران در تلاش است که زمینه همکاری ها در شرایط مطلوب وبهتری قرار گیرد؛ البته آژانس هم دراین دوره  با رویکرد جدیدی وارد مذاکره با ایران شد و گفت وگو ها از تمایل بیشتر و بهتر 2 طرف بر همکاری‌های گسترده حکایت دارد.

معاون وزیر امورخارجه در مذاکره چندی پیش خود با دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی از مدالیته جدید که بر اساس طرحی گام به گام است، خبر داد.عراقچی در توضیح این طرح گفته که دراین مدالیته گام هایی را تعریف کردیم که اگر هرگام تکمیل شود وآژانس پاسخ سوالات را تکمیل کند به سراغ گام بعدی می رویم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet