هدر موبایل
1392/08/11 13:27:59
سرویس اقتصادی
احمدی در گفتگو با خانه ملت خبر داد:

رهاورد مهم سفر لاریجانی به چین/ تعیین تکلیف دارایی‌های ایران در چین/ دلارهای نفتی بازمی‌گردند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به توافق ایران و چین درباره نحوه بازگرداندن پول نفت به کشور اشاره کرد و گفت: در سفر رییس مجلس به چین راههای بازگشت پول نفت ایران از چین بررسی شد که در نهایت قرار شد چینی ها به جای پول نفت برای انجام پروژه های عمرانی، تجهیزات سرمایه ای وارد کنند.
رهاورد مهم سفر لاریجانی به چین/ تعیین تکلیف دارایی‌های ایران در چین/ دلارهای نفتی بازمی‌گردند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به توافق ایران و چین درباره نحوه بازگرداندن پول نفت به کشور اشاره کرد و گفت: در سفر رییس مجلس به چین راههای بازگشت پول نفت ایران از چین بررسی شد که در نهایت قرار شد چینی ها به جای پول نفت برای انجام پروژه های عمرانی، تجهیزات سرمایه ای وارد کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/50484.jpg رهاورد,مهم,سفر,لاریجانی,به,چین/,تعیین,تکلیف,دارایی‌های,ایران,در,چین/,دلارهای,نفتی,بازمی‌گردند Icana

علی محمد احمدی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در سفر رییس مجلس به چین راههای بازگشت پول نفت ایران از چین بررسی شد که در نهایت قرار شد چینی ها به جای پول نفت برای انجام پروژه های عمرانی، تجهیزات سرمایه ای وارد کنند، افزود: در مذاکرات انجام شده 40 پروژه مشترک برای سرمایه گذاری چینی ها در پروژه های عمرانی کشور تعریف شد.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چینی ها ارز ایران را بلوکه نکرده اند بلکه به دلیل شرایط تحریم مشکل انتقال ارز دارند، گفت: قرار شد چینی ها از طریق یک شرکت چینی که طرف قرار داد ایران است به جای پرداخت وجه در زمینه پتروشیمی، سیمان، فولاد قطار شهری، آب و فاضلاب سرمایه گذاری کنند.

وی با بیان اینکه آمریکا برای انتقال ارز به چین هم فشار می آورد، افزود:  پس از مذاکرات و سفر رییس جمهور به نیویورک فضا به سمت بهبود رفت تا منابع در پروژه های مشترک فاینانس و تجهیزات سرمایه ای در پروژه ها نصب شود.

این عضو کمیسون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس که به همراه رییس مجلس به چین سفر کرده بود در اینباره که چین در حال حاضر هم پروژه مشترک با ایران دارد، افزود: قرار شد چینی ها سرمایه گذاری خود را افزایش بدهند و درپروژه هایی که سرعت و کیفیت  کار کم بوده وبا  استانداردهای مورد نیاز ما منطبق نیست بازنگری شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet