حلول ماه ربیع الاول
1392/08/11 15:55:13
سرویس اقتصادی
شیری علی آبادی:

برچسب های تقلبی دلیلی برای حذف کامل طرح شبنم نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص حذف طرح شبنم گفت: صحبت هایی در خصوص فروش برچسب های تقلبی طرح شبنم شنیده ام که باید بررسی شود، اگر فروش برچسب های تقلبی طرح شبنم واقعیت نیز داشته باشد، باز هم دلیلی بر حذف کلی این طرح نیست و باید مسئولین ضعف های آن را برطرف کنند.
برچسب های تقلبی دلیلی برای حذف کامل طرح شبنم نیست عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص حذف طرح شبنم گفت: صحبت هایی در خصوص فروش برچسب های تقلبی طرح شبنم شنیده ام که باید بررسی شود، اگر فروش برچسب های تقلبی طرح شبنم واقعیت نیز داشته باشد، باز هم دلیلی بر حذف کلی این طرح نیست و باید مسئولین ضعف های آن را برطرف کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/43270.jpg برچسب,های,تقلبی,دلیلی,برای,حذف,کامل,طرح,شبنم,نیست Icana

غلام حسین شیری علی آبادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: متاسفانه یکی از عادات بد برخی مسئولین اجرایی این است که می خواهند در هر موضوعی از صفر شروع کنند و به دستاوردهای گذشته بی توجه هستند که این کار هزینه های زیادی به کشور تحمیل می کنند.

نماینده مردم هشترود و چاریماق در مجلس شورای اسلامی افزود: باید توجه داشت که مدت زیادی بر روی طرح شبنم کار کارشناسی صورت گرفته است و واقعا تاثیر خوبی در مقابله با قاچاق کالا داشته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم اضافه کرد: البته امکان دارد در اجرای طرح شبنم مشکلاتی وجود داشته باشد که باید اصلاحاتی در این خصوص انجام گیرد و مسئولین نیز توجه داشته باشند که ضعف در اجرای طرح های خوبی مانند طرح شبنم، نباید به حذف کلی این طرح منتهی شود.

شیری علی آبادی در پاسخ به این سئوال مبنی بر اینکه آیا در برخی نقاط برچسب های تقلبی طرح شبنم فروخته می شود یا خیر؟، گفت: در خصوص فروش برچسب تقلبی طرح شبنم نکاتی شنیده شده است که باید بررسی های بیشتری دراین زمینه صورت گیرد.

وی گفت: البته اگر فروش برچسب های  تقلبی طرح شبنم واقعیت داشته باشد، باز هم دلیل بر حذف کلی این طرح نیست و باید مسئولین مربوطه پاسخگو باشند و سعی کرد که ضعف های آن را برطرف شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: با توجه به پیشرفت ها در حوزه آی تی، می توان بروکراسی های اداری را در تجارت و بازرگانی کاهش داد و بطور مثال حتی می توان محصولات را از مزرعه تا دست مصرف کننده ردیابی کرد.

شیری علی آبادی افزود: در سیستم اداری کشور باید وحدت رویه باشد  تا بتوان بازار را رونق داد و همچنین درزمینه کنترل و نظارت نیز دقیق ترعمل کرد.   

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: باید توجه داشته باشیم که دیپلماسی اقتصادی متاثر از دیپلماسی سیاسی است لذا باید با فعالیت بیشتر در حوزه دیپلماسی سیاسی و اقتصادی، زمینه را برای جذب سرمایه گذاری خارجی فراهم کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet