هدر موبایل
1392/08/11 13:55:24
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلیلی:

دولت و مجلس خط ثروت را تعیین کنند/اظهارنظر بیش از حد مردم را سردرگم می‌کند

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که دولت و مجلس باید برای شناسایی اقشار پردرآمد جهت حذف یارانه آنها، خط ثروت را با عدد مشخص تعیین کنند.
دولت و مجلس خط ثروت را تعیین کنند/اظهارنظر بیش از حد مردم را سردرگم می‌کند عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که دولت و مجلس باید برای شناسایی اقشار پردرآمد جهت حذف یارانه آنها، خط ثروت را با عدد مشخص تعیین کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/48530.jpg دولت,و,مجلس,خط,ثروت,را,تعیین,کنند/اظهارنظر,بیش,از,حد,مردم,را,سردرگم,می‌کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ اسماعیل جلیلی اظهار کرد: تعیین وضعیت خط ثروت افراد یا میزان درآمدهای آنها موضوعی تجمیعی و ترکیبی است و سامانه‌های مختلف باید بتوانند اطلاعات واقعی افراد را در حوزه ثروت آنها تعیین کنند و نهایتا این مبنای ارزیابی قرار گیرد.
وی افزود: مشکلی که وجود دارد این است که سامانه‌هایی که اطلاعات را به طور واقعی ارائه کنند وجود ندارد و به جز تعدادی که مشخصا از کارکنان دولت هستند و مالیات پرداخت می‌کنند یا برخی افراد که شرایط‌شان در سازمان‌های حمایتی ثبت شده و یا برخی افرادی که در فضای کسب و کار شرایط‌شان به طور واقعی در سامانه‌های مالیاتی تعریف شده، مابقی دارای ابهام هستند و این ابهامات ناشی از عدم به‌روزرسانی اطلاعات است.
نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس خاطرنشان کرد: اگر دامنه اطلاعات به سمت املاک و حساب‌های بانکی بخواهد پیش برود، لزوما هر ملکی به عنوان سرمایه یک فرد به حساب بیاید جزء دارایی‌های آن محسوب نمی‌شود و ممکن است مابه‌ازای آن بدهی به همان سیستم‌های بانکی یا دولتی وجود داشته باشد یا سپرده‌های بانکی افراد لزوما ناشی از درآمد آنها یا تولید ثروت نیست بنابراین ابهامات زیادی در این بخش وجود دارد.
جلیلی با تاکید بر لزوم بررسی کارشناسی این موضوع از سوی دولت، تصریح کرد: ما معتقدیم اظهارنظر بیش از حد در این زمینه برای مردم ایجاد سردرگمی می‌کند. نمایندگان دولت می‌توانند پیشنهادات خود را ابتدا به صورت کارشناسی شده ارائه کنند و این نظرات مورد ارزیابی قرار گیرد تا دولت به یک رویکرد واحد در این حوزه دست پیدا کند و آن رویکرد به صورت آزمایشی اجرا شود و نهایتا در صورت صحت داده‌های ارائه شده به عنوان مبانی مورد استفاده قرار گیرد.
این عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یادآور شد: دولت و مجلس باید قبل از آن ابتدا خط ثروت را تعریف کنند که عدد آن چه ریالی است و مازاد بر آن را ثروتمند و پردرآمد و پایین‌تر را مشمول دریافت خدمات دولتی و امور یارانه‌ای در نظر بگیرند.
وی با بیان اینکه تصمیمات در این زمینه معمولا سلیقه‌ای و شتابزده صورت می‌گیرد، گفت: اکثر گفتارها و اظهارنظرها در این باره صرفا تنش‌هایی را در جامعه ایجاد می‌کند بدون اینکه خروجی متقن و مبتنی بر اطلاعات شفاف ارائه شود.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، نماینده مردم مسجدسلیمان در پایان تاکید کرد: ما معتقدیم تا زمانی که بیش از 90 درصد اطلاعات به صورت واقعی تعیین نشده باشد هر نوع اظهارنظر و اقدام جهت حذف دهک‌های بالا هزینه‌های خطا و نارضایتی را در جامعه افزایش می‌دهد./
پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet