هدر موبایل
1392/08/11 14:34:12
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کائیدی:

کنترل جمعیت، کلاه گشادی بود که سازمان جهانی بهداشت بر سر کشور گذاشت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کنترل جمعیت، کلاه گشادی بود که سازمان جهانی بهداشت بر سر کشور گذاشت.
کنترل جمعیت، کلاه گشادی بود که سازمان جهانی بهداشت بر سر کشور گذاشت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کنترل جمعیت، کلاه گشادی بود که سازمان جهانی بهداشت بر سر کشور گذاشت. https://cdn.icana.ir/d/019/42995.jpg کنترل,جمعیت،,کلاه,گشادی,بود,که,سازمان,جهانی,بهداشت,بر,سر,کشور,گذاشت Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ علی کائیدی اظهار کرد: افزایش زادآوری مطلبی است که موفقیت در آن با سیاست‎های تشویقی امروز میسر نمی‎شود.
وی با بیان اینکه در سال 72 و 73 مردم بچه‎هراس نبودند، بیان کرد: اما در آن روزها به‎منظور کنترل جمعیت آنقدر شعار دادند"فرزند کمتر، آسایش بیشتر" که آن را به یک فرهنگ تبدیل کردند.
کائیدی تصریح کرد: این در حالیست که حتی قشر ثروتمند نیز پای‎بند این فرهنگ شده‎اند.
نماینده مردم پلدختر در مجلس اضافه کرد: بحث اقتصادی و مسکن در موضوع کنترل جمعیت مطرح نیست بلکه این امر به یک فرهنگ تبدیل شده است.
وی ادامه داد: باید بر اساس آموزه‎های دینی روی رشد جمعیت در کشور کار کنیم چرا هم‎اکنون با توجه به افزایش بیماری‎های غیرواگیر، جمعیت رو به افول است و باید زادآوری را در جامعه نهادینه سازیم.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه نیروی کارآمد و کارا، توان یک جامعه را تشکیل می‎دهد، اظهار کرد: باید به‎منظور افزایش زادآوری در جامعه سیاست‎های تشویقی، خوب تبلیغ شوند.
کائیدی با بیان اینکه کنترل جمعیت، کلاه گشادی بود که سازمان جهانی بهداشت بر سر کشور گذاشت، بیان کرد: تنظیم خانواده تنها شامل بچه نمی‎شود بلکه سلامت مادران باردار را نیز شامل می‎شود.
به گزارش خبرگزاری ایسنا،نماینده مردم پلدختر در مجلس تصریح کرد: 30 سال گفتیم "فرزند کمتر، آسایش بیشتر" و امروز با رفتن جامعه به سمت پیری، نیاز است شورای انقلاب فرهنگی، امور زنان در مجلس شورای اسلامی و وزارت بهداشت برنامه‎ریزی‎ لازم را برای افزایش جمعیت و زادآوری بیشتر انجام داده و بسته‎ای را تدوین کنند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet