حلول ماه ربیع الاول
1392/08/11 14:47:17
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رستمیان:

دستگاه‌های اجرایی استخدام‌های بدون ضابطه را متوقف کنند/ انتقاد از "حق استخدام ۵ درصدی روسا"

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از استخدام‌های بدون ضابطه در دستگاه‌های اجرایی بر لزوم تحقیق توسط اداره کار، معاونت ریاست جمهوری، استانداری و وزارت کشور در ادارات و سازمان‌های مختلف پیرامون چگونگی استخدام‌ها تأکید کرد.
دستگاه‌های اجرایی استخدام‌های بدون ضابطه را متوقف کنند/ انتقاد از "حق استخدام ۵ درصدی روسا" عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از استخدام‌های بدون ضابطه در دستگاه‌های اجرایی بر لزوم تحقیق توسط اداره کار، معاونت ریاست جمهوری، استانداری و وزارت کشور در ادارات و سازمان‌های مختلف پیرامون چگونگی استخدام‌ها تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/42864.jpg دستگاه‌های,اجرایی,استخدام‌های,بدون,ضابطه,را,متوقف,کنند/,انتقاد,از,"حق,استخدام,۵,درصدی,روسا" Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ عبدالرحمان رستمیان عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: فردا علی لاریجانی رییس مجلس در کمیسیون بهداشت حضور پیدا می‌کند و پیرامون نقشه راه کمیسیون گزارشی ارائه می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در راستای تدوین نقشه راه کمیسیون بهداشت، اعضای کمیسیون برنامه‌ پنجم توسعه مباحث نظام سلامت را به صورت جزئی‌تر مشخص کرده‌اند و هر کدام از اعضای کمیسیون بهداشت مسئولیت یکی از برنامه‌ها را برعهده گرفته است، فردا قرار است گزارشی از روند کار به رئیس مجلس ارائه شود تا او نیز نظر خود را در این زمینه ارائه کند یا کمیسیون‌های دیگر بخواهند از آن استفاده کنند.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس افزود: در روز سه‌شنبه از علی ربیعی وزیر کار دعوت شده است تا گزارشی از روند تجمیع بیمه‌ها ارائه کند. همچنین سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت نیز در خصوص راهکارهای مقابله با دریافت خارج از تعرفه برخی از پزشکان به ارائه گزارش خواهند پرداخت.
رستمیان در ادامه با انتقاد از استخدام‌های بدون ضابطه در دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد: در برخی دستگاه‌های اجرایی کماکان بکارگیری بدون ضابطه مشاهده می‌شود که در این زمینه باید ساماندهی مناسبی صورت گیرد و این استخدام‌ها ضابطه‌مند شود.
وی ادامه داد: ما معتقد هستیم که هر سازمانی از پول دولتی استفاده می‌کند، باید از طریق برگزاری آزمون و اعلام عمومی نیرو استخدام کند و همه در این موضوع مشارکت داشته باشند تا بهترین نیروها استخدام شوند و اینگونه نباشد که استخدام‌ها بر اساس رابطه انجام بگیرد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس خاطرنشان کرد: در برخی از سازمان‌ها این اعتقاد وجود دارد که 5 درصد از استخدام‌ها از طریق رئیس دستگاه انجام می‌شود که این موضوع باید از بین برود و تنها باید استخدام‌ها از طریق اعلام عمومی صورت گیرد.
رستمیان افزود: باید بررسی صورت گیرد تا با سازمان‌ها و ادارتی که بدون ضابطه نیرو استخدام کرده‌اند، برخورد و از اینگونه اقدامات جلوگیری شود تا عدالت در مورد همه رعایت شود و حتی نیروهای قراردادی نیز از طریق اعلام عمومی انتخاب شوند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی پایان گفت: باید تحقیقی توسط اداره کار، معاونت ریاست جمهوری، استانداری و وزارت کشور در ادارات و سازمان‌های مختلف پیرامون چگونگی استخدام‌ها در سال‌های گذشته صورت گیرد و مشخص شود که ادارات چندنفر نیرو استخدام کرده‌اند و آیا استخدام‌ها با ضابطه بوده یا خیر و اگر بدون ضابطه بوده است، با آنها برخورد و بی عدالتی رفع شود./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet