حلول ماه ربیع الاول
1392/08/12 08:16:25
سرویس اقتصادی
پژویان در گفتگو با خانه ملت:

تخطی برنده مناقصه پالایشگاه شیراز از عدم ارائه مستندات/ پاکت شرکت بازنده در مناقصه باز نشد

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه شورای رقابت از شاکی (شرکت بازنده مناقصه)، شرکت برنده مناقصه و پالایشگاه شیراز برای حضور درجلسات شورای رقابت دعوت کرد و از سه طرف در خواست کرد تا مستندات خود را هر چه سریعتر برای مرکز ملی رقابت ارسال کنند، گفت: شاکی ادعا کرده که اصلا پاکت شرکت بازنده در جریان مناقصه باز نشده که پالایشگاه شیراز نیز این موضوع را تایید کرده است.
تخطی برنده مناقصه پالایشگاه شیراز از عدم ارائه مستندات/ پاکت شرکت بازنده در مناقصه باز نشد رئیس شورای رقابت با بیان اینکه شورای رقابت از شاکی (شرکت بازنده مناقصه)، شرکت برنده مناقصه و پالایشگاه شیراز برای حضور درجلسات شورای رقابت دعوت کرد و از سه طرف در خواست کرد تا مستندات خود را هر چه سریعتر برای مرکز ملی رقابت ارسال کنند، گفت: شاکی ادعا کرده که اصلا پاکت شرکت بازنده در جریان مناقصه باز نشده که پالایشگاه شیراز نیز این موضوع را تایید کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/44368.jpg تخطی,برنده,مناقصه,پالایشگاه,شیراز,از,عدم,ارائه,مستندات/,پاکت,شرکت,بازنده,در,مناقصه,باز,نشد Icana

جمشید پژویان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات برنده مناقصه فروش ماده MMT به پالایشگاه شیراز مبنی بر اینکه شورای رقابت مستنداتی از این شرکت در خواست نکرده است، تصریح کرد: در درجه اول شورای رقابت از شاکی (شرکت بازنده مناقصه)، شرکت برنده مناقصه و پالایشگاه شیراز برای حضور درجلسات شورای رقابت دعوت کرد و شورای رقابت در آن جلسه از سه طرف مذکور در خواست کرد که مستندات خود را هر چه سریعتر برای مرکز ملی رقابت ارسال کنند.

رئیس مرکز ملی رقابت با تاکید بر اینکه پالایشگاه شیراز یکسری مستندات خود را به مرکز ملی رقابت ارسال کرد، افزود:‌ به دلیل اینکه شرکت جام آثار برنده مناقصه در پالایشگاه شیراز بوده هر اقدامی که این پالایشگاه انجام می دهد در راستای دفاع از تصمیمی که مبنی بر برنده شدن شرکت مذکور در مناقصه گرفته است، خواهد بود و علی رغم اینکه شورای رقابت از شرکت برنده مناقصه در خواست ارائه مستندات به مرکز ملی رقابت را داشته و این شرکت نسبت به ارسال مدارک خود اقدام نکرده این شرکت تخطی کرده است ضمن اینکه اگر شورای رقابت نیز چنین درخواستی نمی کرد شرکت برنده باید برای دفاع از خود مستندات لازم را ارائه می داد.

شرکت شاکی از جریان مناقصه خارج شده است

وی با بیان اینکه  پالایشگاه شیراز در مناقصه اعلام کرده بود که شرکت هایی که در مناقصه شرکت می کنند باید دارای مدرک EPA باشند افزود: طی شکایتی که به شورای رقابت ارسال شده،  شرکت برنده مناقصه این مدرک را نداشته است و شرکت شاکی از جریان مناقصه خارج کردند و حتی  پاکت شرکت بازنده را اصلا باز نکردند و در این بین تنها یک شرکت باقی ماند و در نهایت پاکت شرکت برنده را باز کردند و اعلام شده که شرکت برنده است.

پژویان افزود: قرار بود شرکت برنده مناقصه فروش ماده MMT به پالایشگاه شیراز، مستندی مبنی بر اینکه دارای مدرک   EPAاست را به مرکز ملی رقابت ارائه دهد که اثبات نکرده است.

وی گفت: برنده مناقصه نامه ای به من ارسال کرده تا مدرکی را برای وی ارسال کنیم در حالی که مدارک ما محرمانه است و برای شخصی ارسال نمی کنیم.

رئیس شورای رقابت با اشاره به اینکه شورای رقابت رای خود را صادر می کند و تا زمانی که رای صادر نشده همه چیز محرمانه است و هیچکس اجازه افشای مدارک را ندارد، ادامه داد: در زمانی که رای به نفع شاکی صادر شد رای صادره از سوی شورا را برای شرکت شاکی، شرکت برنده و پالایشگاه شیراز فرستادم.

وی با تاکید بر اینکه من رای شورای رقابت را ارسال کردم نه رای خودم را گفت: برنده مناقصه در جوابیه ای که به خبرگزاری خانه ملت ارسال کرده است اظهار نظر کرده که من نظر شخصی خودم را مطرح کردم و از وکیل خود درخواست می کنم که از وی شکایت کند.

رئیس شورای رقابت در واکنش به اظهارات مدیرعامل شرکت برنده مناقصه مبنی بر اینکه قیمتی که این شرکت ماده MMT را در اختیار پالایشگاه شیراز قرار می دهد 50 درصد کمتر از قیمت شرکت بازنده است، گفت: شاکی ادعا کرده که اصلا پاکت شرکت بازنده در جریان مناقصه باز نشده از این رو وی از کجا اطلاع دارد که قیمت آنها پایین تر از قیمت شرکت بازنده بوده است؛ پالایشگاه نیز اعلام کرده که پاکت باز نشده است.

پژویان درباره اینکه شرکت برنده مناقصه اعلام کرده که نهادهای نظارتی وزارت نفت صلاحیت این شرکت را برای فروش ماده به پالایشگاه شیراز تایید کرده است گفت: سه طرف در شواری رقابت حاضر شدند و بعد از شنیدن نقطه نظرات آنها و بعد از گزارش های شورا، بررسی های کارگروه مربوطه و نظر وکیل دفتر حقوقی شورای رقابت، تصمیم و حکم نهایی صادر شده است و تاییدیه های نهاد های نظارتی وزارت نفت می تواند نسبت به کیفیت ماده MMT باشد اما مسئله مهم این است که برنده مناقصه ادعا کرده که مدرک EPA را دارد و این یک اطلاع گمراه کننده است.

رئیس شورای رقابت گفت : وی اجازه ندارد به رئیس شورای رقابت تهمت بزند که نظر شخصی خود را اعلام کرده و این موضوع قابل تعقیب خواهد بود؛ با وجود اینکه مصوبه شورای رقابت مبنی بر صدور حکم برای آنها ارسال شده است./
پایان پیام
 
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet