خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/12 09:56:26
سرویس اقتصادی
جلیل سرقلعه در یادداشتی مطرح کرد:

پیگیری‌های دوماه مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در حوزه آب

عضو کمیسیون عمران مجلس، در یادداشتی عنوان کرد: مجمع نمایندگان استان طی نشست مشترکی با وزیر نیرو و معاونین وی، بحث تخصیص آب استان، آب بین حوزه‌ای و چالش‌های کشاورزی و زیست‌محیطی استان و حق آب استان، انتقال آب ونک به شهرستان لردگان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
پیگیری‌های دوماه مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در حوزه آب عضو کمیسیون عمران مجلس، در یادداشتی عنوان کرد: مجمع نمایندگان استان طی نشست مشترکی با وزیر نیرو و معاونین وی، بحث تخصیص آب استان، آب بین حوزه‌ای و چالش‌های کشاورزی و زیست‌محیطی استان و حق آب استان، انتقال آب ونک به شهرستان لردگان را مورد بحث و بررسی قرار دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/44576.jpg پیگیری‌های,دوماه,مجمع,نمایندگان,استان,چهارمحال,و,بختیاری,در,حوزه,آب Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مجید جلیل سرقلعه عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم لردگان، در یادداشتی پیگیری‌های مهر و آبان‌ماه مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در حوزه آب را عنوان کرد:

1- مذاکراتی با مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی داشتیم و این مرکز اذعان داشت که روش‌های انتقال آب در استان منسوخ و غیرکارشناسی بوده و آمادگی ارائه گزارش مجدد به مراجع ذیصلاح می‌باشند.

2- طی دو نشست با مهندس حاج رسولی‌ها در مورد دغدغه‌های مردم استان و چالش در هر سه حوزه وزارت نیرو را متوجه پیگیری و مطالبات بحق مردم استان کردیم.

3- مجمع نمایندگان استان طی نشست مشترکی با وزیر نیرو و معاونین وی، بحث تخصیص آب استان، آب بین حوزه‌ای و چالش‌های کشاورزی و زیست‌محیطی استان و حق آب استان، انتقال آب ونک به شهرستان لردگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

4- مجمع نمایندگان استان با مجمع نمایندگان خوزستان طی جلسه مشترکی، انتقال آب سرشاخه‌های کارون به استان‌های همجوار را مورد بحث و بررسی قرار دادند، این دو مجمع با تشکیل دبیرخانه‌ای متشکل از 5 نفر از دو استان دو هفته یکبار جلسه دارند، در مراحل بعدی طی جلساتی با مقامات عالی کشور و ائمه جمعه دو استان پیگیر قانونمند و مسالمت‌آمیز مشکلات آب دو استان هستند.

5- در استان جلسه‌ای با حضور مدیرکل آب استان، مجمع نمایندگان، معتمدین و مسئولان دانشگاه در محل مرکز تحقیقات آب دانشگاه برگزار که قرار شد این دغدغه‌ها توسط مدیر به وزیر منتقل و به اطلاع اعضا برسد.

6- کمیسیون انرژی نیز در دو جلسه با حضور وزیر نیرو و معاونین و مجمع نمایندگان مشکلات انتقال آب گلاب و بهشت‌آباد را طرح و اثرات منفی آن به اطلاع وزیر و معاونین رسید و وزیر نیز قول داد که بهترین نظارت کارشناسی در حوزه آب اعمال شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet