هدر اصلی
1392/08/11 16:22:00
سرویس بین الملل
ندیمی:

بستر‌های افزایش گسترش حجم مبادلات تجاری میان ایران و تایلند فراهم است

ایرج ندیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی که در رأس هیاتی پارلمانی به بانکوک سفر کرده با ژنرال سونتی بون یاراتکلین رئیس گروه دوستی پارلمانی دیدار و گفت‌وگو کرد.
بستر‌های افزایش گسترش حجم مبادلات تجاری میان ایران و تایلند فراهم است ایرج ندیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی که در رأس هیاتی پارلمانی به بانکوک سفر کرده با ژنرال سونتی بون یاراتکلین رئیس گروه دوستی پارلمانی دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43076.jpg بستر‌های,افزایش,گسترش,حجم,مبادلات,تجاری,میان,ایران,و,تایلند,فراهم,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ژنرال سونتی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه تاریخی روابط سیاسی و تجاری میان دو کشور گفت: گسترش مناسبات تایلند و ایران در زمینه‌های مختلف موجب استفاده از توانایی‌های دو کشور به ویژه در عرصه اقتصادی و تجاری می‌شود و به نفع دو ملت است.

وی در همین راستا از حمایت پارلمان و گروه دوستی پارلمانی تایلند از توسعه دو مناسبات دوستانه با ایران در تمامی زمینه‌ها خبر داد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی تایلند و ایران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مناسبات دو کشور همواره از سطح خوبی برخوردار بوده است، بر ضرورت گسترش همکاری‌ها در بخش‌های تجاری، بازرگانی و گردشگری دو کشور تاکید کرد.

در ادامه این دیدار ایرج ندیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و تایلند با اشاره به سابقه تاریخی و مثبت مناسبات دوستانه دو کشور گفت: روابط تاریخی و خوب دو کشور در عرصه‌های مختلف پشتوانه مناسبی برای تقویت و توسعه ارتباطات دوستانه در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین است و گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و تایلند از هیچ تلاشی برای تحکیم مناسبات فیمابین دریغ نخواهد کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و تایلند ضمن تاکید بر وجود ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوان اقتصادی و بازرگانی میان دو کشور خاطرنشان کرد: تنوع محصولات صنعتی و کشاورزی در ایران و تایلند فرصت‌های فراوانی برای گسترش حجم مبادلات تجاری فیمابین فراهم کرده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدارهای مقامات بلندپایه دو کشور در مجامع بین‌المللی از جمله سازمان ملل و اتحادیه بین‌المجالس جهانی و حمایت از مواضع یکدیگر افزود: اینگونه حرکت‌ها بستر مناسبی را برای افزایش همکاری‌ها و تعاملات دوستانه فیمابین در موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی فراهم می‌کند.

لازم به ذکر است در این دیدار آقایان محمدعلی اسفنانی و قاسم عزیزی نماینده فریدن و شازند در مجلس شورای اسلامی و عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند در سخنانی بر لزوم توسعه و گسترش روابط دوستانه در تمامی زمینه‌ها به ویژه روابط پارلمانی تاکید کردند./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet