حلول ماه ربیع الاول
1392/08/11 18:27:25
سرویس فرهنگی
پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت همایش قیصر امین پور

اشعار امین پور همواره مورد استناد فارسی پژوهان بوده است

رئیس مجلس شورای اسلامی پیامی را به مناسبت همایش "قیصر امین پور" صادر کرد.
اشعار امین پور همواره مورد استناد فارسی پژوهان بوده است رئیس مجلس شورای اسلامی پیامی را به مناسبت همایش "قیصر امین پور" صادر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43019.jpg اشعار,امین,پور,همواره,مورد,استناد,فارسی,پژوهان,بوده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت برگزاری همایش تجلیل از شاعر و ادیب فقید قیصر امین پور پیامی را صادر کرد که متن این پیام علی لاریجانی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آیین نکوداشت از شاعر گرانقدر و ادیب فقید مرحوم قیصر امین پور فرصت ارزشمندی است که موجب بازخوانی افکار، تلاش ها و خدمات این چهره ماندگار کشور است.

قیصر امین پور شاعری انقلابی است که شعرهای دوران جنگش از نوادر ادبیات جنگ و پایداری آن سال‌هاست. تلاش و خدمات امین پور باعث شد که ادبیات و شعر دفاع مقدس در آیین و فرهنگ و هنر ما بدرخشد.

وی حماسه سرای انقلاب و چهره ماندگاری است که در زمان عمر کوتاه خود به عنوان یکی از ارکان شعر معاصر در میان دوستداران شعر و ادب فارسی جاودانه مانده است.

اشعار قیصر امین پور برخاسته از روح و جان مردم، دلسوزانه و دردمندانه بوده و نه تنها در دوران پایداری دفاع مقدس، بلکه در گذر تاریخ همواره مورد استناد فارسی پژوهان خواهد بود.

صدای روح نواز و دلنشین او در سرودن اشعار حماسی و انقلابی در طول سال های دفاع مقدس باعث ایجاد شور و نشاط و تقویت روحیه سلحشوری می گردید.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شاعر و ادیب گرانقدر و همچنین تقدیر از تلاش دست اندرکاران برپایی این نکوداشت، امیدوارم آثار و اشعار این شاعر فرهیخته همواره زینت بخش گنجینه ادب و فرهنگ این ملت باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet