هدر اصلی
1387/11/18 17:31:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار البرادعی:

آژانس انرژی اتمی، حق ایران در دستیابی به انرژی هسته‌ای را تایید کند

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی باید بر اساس همکاری های جمهوری اسلامی ایران با این نهاد نظر قطعی خود را درباره حق ایران در استفاده از فناوری هسته ای اعلام کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به آلمان، در این دیدار که در هتل بایر ریشرهوف مونیخ برگزار شد،علی لاریحانی با اشاره به مسئله هسته ای ایران به محمد البرادعی گفت: مسیر طی شده بر مبنای مدالیته طراحی و مرور شده است  و جمهوری اسلامی ایران در این مسیر همکاری سازنده ای داشته و آژانس بین المللی انرژی اتمی می تواند براین اساس نظر خود را درباره حق ایران در استفاده از فناوری هسته ای اعلام نماید .

محمدالبرادعی نیز در این دیدار گفت‌وگوهای سیاسی را کمک کننده به حل تمامی مسائل مربوطه اعلام کرد و تداوم این مذاکرات را در این مقطع بسیار مفید دانست .

در این دیدار علاء الدین بروجردی ، رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، علی اصغر سلطانیه نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی ، علیرضا شیخ عطار، سفیر کشورمان در آلمان و حمید رضا حاجی بابابی عضو هیئت رئیسه مجلس و حمید رضا کاتوزیان رئیس کمیسیون انرژی مجلس حضور داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet