حلول ماه ربیع الاول
1392/08/11 18:39:29
سرویس دیگر رسانه‌ها_

تاکید عضو کمیسیون بهداشت بر مکلف کردن دستگاه‌ها برای افزایش مرخصی زایمان

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اعتقاد به اینکه قانون مجلس در مورد افزایش مرخصی زایمان باید اجرایی شود گفت: دولت موظف است بسته‌های حمایتی برای مادران شاغل و فرزندان آنها را در نظر گیرد.
تاکید عضو کمیسیون بهداشت بر مکلف کردن دستگاه‌ها برای افزایش مرخصی زایمان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اعتقاد به اینکه قانون مجلس در مورد افزایش مرخصی زایمان باید اجرایی شود گفت: دولت موظف است بسته‌های حمایتی برای مادران شاغل و فرزندان آنها را در نظر گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44436.jpg تاکید,عضو,کمیسیون,بهداشت,بر,مکلف,کردن,دستگاه‌ها,برای,افزایش,مرخصی,زایمان Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ شهلا میرگلوبیات در ارزیابی خود از ابلاغ دستور العمل اجرایی افزایش مرخصی زایمان از شش به 9 ماه گفت: در این موضوع حرف و حدیث‌هایی مطرح شده مبنی بر اینکه اگر مرخصی زایمان افزایش یابد خانم‌هایی که شاغل هستند از اجتماع دور می‌شوند که در واقع با مطرح کردن این موضوع می‌خواهند صورت مسئله را پاک کنند.
عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید به اینکه باید دستگاه‌ها برای افزایش مرخصی زایمان مکلف شوند و مجاز کردن آنها در این زمینه کفایت نمی‌کند افزود: وظیفه دولت این است بسته‌های حمایتی برای مادران شاغل در نظر بگیرد، زیرا بعضی از مادران شاغل بعد از اتمام مرخصی شش ماهه ناچار می‌شوند که از مرخصی بدون حقوق نیز استفاده کنند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه حمایت‌های لازم از مادران شاغل در کشورهای توسعه یافته صورت می‌گیرد گفت: باید تلاش کنیم کشور ما همانند کشورهای توسعه یافته و نه کشورهای در حال توسعه حمایت‌های لازم را برای حق و حقوق مادران شاغل به عمل آورد.
میرگلو بیات با بیان اینکه در لایحه دولت منابع مالی برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده اظهار کرد: دولت لایحه ‌ای را که تقدیم مجلس کرد ابتدا منابع مالی لازم برای آن در نظر نگرفته بود که با ایراد شورای نگهبان این موضوع بر طرف و پس از اینکه منابع مالی لحاظ شد به تصویب شورای نگهبان نیز رسید بنابراین در حال حاضر این قانون باید توسط دستگاه‌ها اجرایی شود و عدم اجرای آن هیچگونه دلیل منطقی وقابل توجیهی ندارد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه این فراکسیون به طور قطعی از مصوبه مجلس حمایت می‌کند گفت: در جلسه فراکسیون زنان موضوع افزایش مرخصی زایمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای فراکسیون معتقد هستند که دستگاه‌های مربوطه‌ باید قانون مجلس را اجرا کنند و به این کار مکلف شوند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet