حلول ماه ربیع الاول
1392/08/11 23:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
با اشاره به الزام قانون برای جذب زنان در دادگاه‌های خانواده

اسفنانی: امیدواریم دادگاه‌های خانواده با حضور قضات زن تصمیمات بهتری اتخاذ کنند

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به برگزاری آزمون قضاوت در روز گذشته و مشارکت ۹ هزار زن در این آزمون گفت که براساس قانون حمایت خانواده، دادگاه‌های خانواده ملزم هستند که از قضات زن برای مشاوره استفاده کنند و امسال نیز تعداد بیشتری قضات زن در اجرای این قانون باید جذب دستگاه قضایی شوند.
اسفنانی: امیدواریم دادگاه‌های خانواده با حضور قضات زن تصمیمات بهتری اتخاذ کنند سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به برگزاری آزمون قضاوت در روز گذشته و مشارکت 9 هزار زن در این آزمون گفت که براساس قانون حمایت خانواده، دادگاه‌های خانواده ملزم هستند که از قضات زن برای مشاوره استفاده کنند و امسال نیز تعداد بیشتری قضات زن در اجرای این قانون باید جذب دستگاه قضایی شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/43231.jpg اسفنانی:,امیدواریم,دادگاه‌های,خانواده,با,حضور,قضات,زن,تصمیمات,بهتری,اتخاذ,کنند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ محمدعلی اسفنانی اظهار کرد: در حال حاضر تعداد قابل توجهی از قضات زن در دادگستری‌،‌دادسرا،‌دادیاری،‌اجرای احکام کیفری و بخش‌های دیگر مشغول به کار هستند و برخی که از پیش از انقلاب کار قضاوت می‌کردن بازنشسته شده‌اند. بعد از انقلاب هم برای مدتی قضات زن جذب نشدند اما مجددا این جذب اتفاق افتاد در حال حاضر زنان در بخش‌های مختلف دستگا‌ه‌ قضا مشغول به فعالیت هستند.
وی افزود: با تصویب نهایی قانون حمایت خانواده در مجلس نهم و اجرای آن محاکم خانواده ملزم هستند که با حضور مشاور زن تشکیل شوند و طبیعتا این موضوع در تصمیم‌گیری به قاضی دادگاه خانواده کمک خواهد کرد تا همه جوانبی که جهت حفظ کیان خانواده لازم است را رعایت کنند. نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قضات دادگاه خانواده مکلف به مشاوره با قاضی مشاور زن هستند یادآور شد: اگرچه رای و نظر مشورتی قاضی زن دادگاه خانواده برای قاضی دادگاه خانواده الزام‌آور و لازم‌الاتباع نیست اما حضور قضات زن قطعا می‌تواند در روند آرا تاثیرگذار باشد.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری نسبت به جذب قضات زن برای حضور در دادگاه‌های خانواده تصریح کرد: امیدواریم دادگاه‌های خانواده با حضور قضات زن بتوانند با کیفیت بهتری به پرونده‌ها رسیدگی کنند به خصوص اینکه متاسفانه حجم کار محاکم خانواده با توجه به افزایش آمار طلاق نسبت به سال گذشته زیاد است. بر این اساس این نیاز و جود دارد که دادگاه‌های خانواده با دقت بیشتری به پرونده‌ها رسیدگی کنند و فرصت کافی برای بررسی پرونده ها و جلب نظر کارشناسی و مشاورین داشته باشند و بعد تصمیم‌گیری کنند. به گزارش خبرگزاری ایسنا، اسفنانی در پایان تاکید کرد: پیش از این فقط در سیستم کیفری و دادسرا از قضات زن استفاده می‌شد و زنان در واحد سرپرستی دادسرا بحث مهجورین‌، اطفال بدون سرپرست و نصب قیم و امثال اینها مشغول به کار بودند اما اکنون زنان باید علاوه بر حضور در این بخش‌ها الزاما در دادگاه خانواده هم حضور داشته باشند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet