خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/08/12 09:21:53
سرویس صحن
با تصویب نمایندگان؛

ارقام هزینه‌ای بهداشت و درمان هرماه پرداخت می‌شود

نمایندگان مجلس با حذف تبصره ۷ لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۲ موافقت کردند.
ارقام هزینه‌ای بهداشت و درمان هرماه پرداخت می‌شود نمایندگان مجلس با حذف تبصره 7 لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1392 موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/45896.jpg ارقام,هزینه‌ای,بهداشت,و,درمان,هرماه,پرداخت,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 12 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1392 کل کشور با حذف تبصره 7 این لایحه موافقت کردند.

بر این اساس نمایندگان با 140 رأی موافق، 42 مخالف و 133 ممتنع از مجموع 228 نماینده حاضر در مجلس حذف تبصره 7 این لایحه را به تصویب رساندند.

گفتنی است جلسه روز چهارشنبه مورخ 8 آبان 92 تبصره 7 لایحه مذکور رأی گیری شد که محمدحسین فرهنگی عضو هیأت رئیسه مجلس گفت که براساس اعلام مسئولان ضمنی مجلس، روز چهارشنبه به دلیل نبود یکی از نمایندگان جلسه از حد نصاب خارج شد به همین جهت جلسه حالت رسمی خود را از دست داد و رأی گیری درست نبود. بنابراین لازم است این تبصره دوباره به رأی گذاشته شود.

گفتنی است براساس تبصره 7 لایحه اصلاح قانون بودجه سال 92 رقم درآمدی حاصل از اجرای قانون برای دوازده ماه است و باید از ارقام هزینه ای به طور ماهانه تخصیص داده شده و هزینه شود و جابه جایی ردیف ها ممنوع می باشد.

لازم به ذکر است ماده واحده قانون بودجه جایی تصریح می کند که رقم درآمدی حاصل از اجرای قانون برای دوازده ماه است و باید از ارقام هزینه ای به طور ماهانه یک دوازدهم تخصیص داده شود و هزینه شود و جابه جایی ردیف ها ممنوع می باشد.

همچنین در ادامه جلسه محمدباقر نوبخت در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1392 کل کشور، گفت: درخواست حذف بند 139 تبصره بند 8 این لایحه به درخواست رسمی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی انجام شده است.

لازم به ذکر است تبصره 139 بند 8 به شرح زیر است:

در سال 1392 ستاد تدابیر ویژه مقابله با تحریم موظف است کلیه مصوبات خود را که دارای آثار اقتصادی، ملی، تجاری و مرتبط با این قانون است می بایست چهار ساعت پس از تصویب کتباً برای کلیه اعضای اصلی شورای عالی امنیت ملی ارسال نماید. هر یک از اعضا اگر مصوبه را خلاف قانون یا مصلحت کشور تشخیص دهند می توانند لغو آن را از رئیس شورا تقاضا کنند. در این صورت مصوبه ستاد تدابیر در جلسه شورای عالی امنیت ملی مطرح و در صورت تصویب با رعایت اصل 176 قانون اساسی قابل اجرا است. چنانچه هیچ عضوی طی 5 روز از تاریخ دریافت مصوبه ستاد تدابیر، تقاضای لغو آن را نکند، مصوبه قابل اجرا است. مفاد این بند رافع مسئولیت قانونی ستاد تدابیر ویژه و اعضای آن نیست.

براساس این گزارش پیشنهاد حذف تبصره 139 بند 8 لایحه اصلاحیه بودجه سال 1392 کل کشور با 59 رأی موافق، 87 مخالف و 13 ممتنع از مجموع 220 نماینده حاضر تصویب شد.

در ادامه نمایندگان نیز در نشست علنی امروز مجلس،  در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1392 کل کشور با حذف تبصره 10 آن مخالفت کردند.

بر این اساس نمایندگان با 50 رأی موافق، 76 مخالف و 18 ممتنع از مجموع 217 نماینده حاضر در مجلس با حذف تبصره 10 این لایحه مخالفت کردند.

در تبصره 10 لایحه مذکور آمده است معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور مجاز است کسری اعتبارات دستگاه های اجرایی برای تأمین هزینه های اجتناب ناپذیر پرسنلی (حقوق و مزایا) را بدون الزام به رعایت محدودیت های جابه جایی اعتبارات هزینه ای تأمین نماید.

معاونت مذکور مکلف است حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سال 1393 نسبت به ارائه گزارش جابه جایی های انجام یافته به مجلس شورای اسلامی اقدام کند.

در همین رابطه محمدباقر نوبخت در مخالفت با حذف تبصره 10 این لایحه گفت: حذف این تبصره مشکل بزرگی برای پرداخت حقوق کارکنان دولت درماه های آینده به وجود می آورد.

وی ادامه داد: این تبصره مربوط به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور است که حقوق کارمندان دولت را پرداخت کنند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: این تبصره مربوط به طرح های عمرانی نیست که بر اساس سلیقه از یک شهرستان گرفته شود و به شهرستان یا شهر دیگر اختصاص یابد.

نوبخت گفت: به دلیل عدم تحقق منابع مالی دولت نمی تواند حقوق کارکنان، فرهنگیان، بهداشت و درمان و بخش دفاعی را که مجلس حساسیت زیادی بر روی آن دارد را دیر پرداخت کنیم.

سخنگوی دولت افزود: در قانون بودجه سال 92 برای افزایش حقوق کارکنان 20 درصد در نظر گرفته شده اما دولت 25 درصد اعمال کرده و امروز نمی تواند بگوید که چون بودجه ندارد امروز آن را پرداخت نمی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet