حلول ماه ربیع الاول
1392/08/12 09:44:55
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ندیمی:

استکبارستیزی باور قلبی دولت و ملت ایران است

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: استکبار ستیزی باور قلبی ملت و دولت ایران است.
استکبارستیزی باور قلبی دولت و ملت ایران است نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: استکبار ستیزی باور قلبی ملت و دولت ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/43076.jpg استکبارستیزی,باور,قلبی,دولت,و,ملت,ایران,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ایرج ندیمی درباره برگزاری راهپیمایی 13 آبان با توجه به شرایط فعلی کشور، گفت: افزود: در موضوع 13 ابان چند رویکرد تاریخی در گفتمان میان ایران وامریکا باید مورد توجه قرار گیرد. یک رویکرد تاریخی است که به دوران پهلوی تا انقلاب برمی گردد که اقدامات و سیاست خارجی آمریکا منجر به بی اعتمادی جمهوری اسلامی ایران شده است.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمی توان انکار کرد که دشمنی های امریکا موجب از بین رفتن بخشی از منابع کشور، فرصت ها و بسیاری از دستاوردهای دیگر شده و این باور قلبی و اعتقادی کشور و مردم است.
 
ندیمی گفت: به رغم همه تضادهایی که پیش از پیروزی انقلاب وجود داشت، مسائلی نظیر فعالیت های لانه جاسوسی و دسترسی به اسناد که نشانگر توطئه علیه کشور داشت، پناه دادن به شاه فراری و حمله هوایی به طبس از جمله اشتباهات تاریخی بود که دولت امریکا انتخاب کرد.
 
وی خاطر نشان کرد:گرچه انقلاب ما یک انقلاب ضد استکباری و استبدادی است ولی تا قضایای پناه دادن شاه فراری که به نوعی حمایت به منظور بازگردادن وی محسوب می شد، امام راحل و کشور قطع رابطه با امریکا را انتخاب نکردند.
 
این نماینده مجلس نهم تصریح کرد: بازتاب نوع رفتار با شاه فراری و قضایای لانه جاسوسی امریکا و دسترسی به اسناد که دخالت آنها را در بسیاری از امور کشور آشکار ساخت و امروز نیز در سطح بین المللی از طریق شنودهای تلفنی شاهد هستیم، سبب قطع ارتباط شد.
 
وی افزود: دولت در ارتباطات خارجی و دیپلماسی هسته ای باید انتخابش تاکتیکی باشد که مبتنی بر آن گفت وگو و مذاکره کند که در آن باید حقوق و اسناد مظلومیت کشور را در مجامع بین المللی مطرح و نسبت به کاهش مشکلات اقتصادی و رفع تحریم ها تلاش کند.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه اهمیت دارد این است که رهبر معظم انقلاب از گفت وگوهای دولت حمایت کردند که باید با قدرت از سوی دولت ادامه داده شود.
ندیمی خاطرنشان کرد: در داخل هم نمی توان دشمنی با امریکا را از قلب ها و زبان ها دور کرد. اما نباید رفتار اضافه تری نسبت به سال های گذشته داشته باشیم. برخی در تلاش هستند مازاد آنچه در 34 سال گذشته یا سال های اخیر در این روز انجام شده را صورت دهند.
 
وی با اشاره به اینکه باید شیوه های جدید دولت که در حال اجراست را قبول کرد، گفت: نمی توان عنوان مرگ بر امریکا و یا اسناد ظالمانه آنها را علیه ایران اسلامی نمایش نداد، ولی موضوع مهم اینست که عده ای دنبال داغ کردن بیش از حد هستند.
 
نماینده مردم لاهیجان این رویکرد را دارای دو نگاه برشمرد و افزود: یک نگاه مثبت اینکه دولت به دنیا بگوید که به ما ظلم شده است، ولی نگاه منفی اینست که برخی شیوه های رهبری و دولت را برنمی تابند و جرات اظهار نظر علنی هم ندارند بنابراین رفتارهای دیگری صورت می دهند.
 
به گزارش ایرنا،ندیمی با اشاره به اینکه نگرانی امروز از گفتن یا نگفتن مرگ بر امریکا نیست، بلکه کسانی می خواهند موضوع را داغ تز از پیش نمایش دهند، افزود: به این افراد باید گفت که اگر چه روش ها تغیر یافته ولی آرمان ها تغییر نکرده است./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet