شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1392/08/12 10:02:46
سرویس صحن
عبداللهی در تذکر آیین نامه ای خطاب به ابوترابی:

نظم رأی‌گیری ها در صحن علنی مجلس حفظ شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس از رأی گیری مجدد حذف تبصره ۷ لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۹۲ کل کشور انتقاد کرد.
نظم رأی‌گیری ها در صحن علنی مجلس حفظ شود عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس از رأی گیری مجدد حذف تبصره 7 لایحه اصلاح قانون بودجه سال 92 کل کشور انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43446.jpg نظم,رأی‌گیری,ها,در,صحن,علنی,مجلس,حفظ,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رضا عبداللهی در نشست علنی امروز (یکشنبه 12 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1392 کل کشور با استناد به ماده 197 آیین نامه داخلی مجلس افزود: در انتهای این ماده آمده است چنان که رئیس جلسه تذکر را وارد دانستند باید به آن ترتیب اثر دهند.

نماینده مردم ماه نشان در مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 128 آیین نامه داخلی مجلس ادامه داد: در این ماده نیز آمده است به مجرب اعلام اخذ رأی توسط رئیس جلسه تعداد نمایندگان حاضر به استناد دستگاه های شمارش گر اعلام و بلافاصله اخذ رأی انجام می شود؛ در موارد نقص فنی دستگاه شمارش گر عده حاضران مستند به شمارش اکثریت دبیران خواهد بود.

وی یادآور شد: در ماده 129 نیز گفته شده که در کلیه موارد نتیجه رأی مجلس باید سریعا به وسیله رئیس اعلام گردد.

عبداللهی افزود: امروز در تبصره 7 گزارش کمیسیون برنامه و بودجه قبلا رأی گیری کردید و در جلسه قبل هم اعلام نتیجه گفته شد حال مجوز اینکه رأی گیری تغییر داده شد در کدام یک از مواد آیین نامه آمده است.

وی تأکید کرد: در آیین نامه آیا اجازه به رئیس جلسه داده شده که رأی مجلس را تغییر دهند؟ اگر این کارمجوزی دارد که برای ما نیز مشخص شود براساس کدام ماده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: نباید ثبات رأی گیری ها را بر هم زد. این اعمال سلیقه براساس آیین نامه نیست. اگر دستگاه سالم بوده به هیچ وجه امکان تغییر رأی وجود ندارد و اگر هم دستگاه شمارش گر نقص فنی دارد باید شمارش از طریق دبیران انجام شود.

ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر عبداللهی گفت: در جلسه گذشته اداره کننده جلسه بر عهده آقای باهنر بود و بر اساس گفته های هیأت رئیسه برای ریاست جلسه احراز می شود با دریافت گزارش فنی که عدد جلسه عدد رسمی نبوده است.

وی تأکید کرد: با توجه به این گزارش قطعی گزارش فنی رأی را مجددا با رسیدن به حدنصاب جلسه از همکاران دریافت خواهیم کرد.  /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet