KHANEH MELLAT

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/12 10:23:27
سرویس سیاسی
ملک شاهی تأکیدکرد:

13آبان، نماد استکبارستیزی ملت ایران

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ۱۳آبان را نماد استکبارستیزی ملت ایران خواند و گفت: آمریکا پس از پیروزی انقلاب، با رفتارهای خصمانه بی اعتمادی‌ها را به خود افزایش داد.
13آبان، نماد استکبارستیزی ملت ایران رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس 13آبان را نماد استکبارستیزی ملت ایران خواند و گفت: آمریکا پس از پیروزی انقلاب، با رفتارهای خصمانه بی اعتمادی‌ها را به خود افزایش داد. https://cdn.icana.ir/d/019/42872.jpg 13آبان،,نماد,استکبارستیزی,ملت,ایران Icana

الهیار ملک شاهی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، گفت: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا علت های فراوانی داشت، که  یکی ازمهم ترین علت های وقوع این اتفاق رفتارهای خصمانه دولت آمریکا دررابطه با ملت ایران بود.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته رفتارهای خصمانه دولت آمریکا از سال های گذشته علیه ملت ایران وجود داشته است که دراین باره می توان به کودتای سال 1332 اشاره داشت که متاسفانه دراین اتفاق با دخالت مستقیم آمریکا دولت ملی مصدق سقوط کرد.

وی افزود: از سوی دیگر حمایت های همه جانبه آمریکا از رژیم ستمشاهی منتهی به شهادت، تبعید و زندانی شدن تعداد بسیاری از مردم ایران شد نمونه بارز دیگری از رفتارهای خصمانه آمریکا علیه ملت ایران است که هیچ گاه ازذهن مردم پاک نخواهد نشد.

ملک شاهی با تاکید براینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنی های آمریکا علیه ایران افزایش یافت، تصریح کرد: درطی سال های بعد ازپیروزی انقلاب اسلامی در سال 57، سفارتخانه آمریکا در ایران تبدیل به یک مقر جاسوسی علیه ملت، انقلاب ونظام نوپای جمهوری اسلامی شد، که دراین باره جمعی از دانشجویان با تشخیص صحیح در روز 13 آبان58 با ورود به سفارتخانه آمریکا کارکنان این سفارتخانه را دستگیر کردند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ، بیان کرد: متاسفانه آمریکا در طی سال های گذشته با اقدامات خصمانه علیه ایران نه تنها بی اعتمادی ملت ایران نسبت به خود را کاهش نداده بلکه درمسیر افزایش بی اعتمادی ها رفتارکرده است. بعد از تسخیر سفارتخانه به دست دانشجویان،آمریکایی ها در یک اقدام نظامی برای آزادی زندانیان خود در ایران گرفتار طوفان شن در طبس شده که اقدام آنها به طور مفتضحانه‌ای شکست خورد.

ملک شاهی ادامه داد: در جنگ 8 ساله تحمیلی ملت ایران بازهم شاهد رفتارهای خصمانه آمریکایی ها علیه جمهوری اسلامی بود، حمایت جدی آمریکا از رژیم صدام و گروهک های تروریستی ازجمله منافقین و تحریم های ناجوانمردانه ازجمله دشمنی های آمریکا بوده که ازگذشته تا امروز در حق ملت ایران اعمال شده است.

وی گفت: در حال حاضر آمریکا مسائل هسته ای را مستمسکی برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ملت ایران قرار داده در صورتی که فعالیت هسته ای ایران تحت نظارت سازمان های بین المللی بوده و دولت آمریکا نمی تواند با خواسته های نا به حق ملت ایران را از رسیدن به حقوق هسته ای خود بازدارد.

ملک شاهی با بیان اینکه تا کنون هیچ اقدام مثبتی مبنی بر رفع بی اعتمادی ملت ایران از طرف آمریکا مشاهد نشده است، گفت: بدبینی ملت ایران نسبت به آمریکا تاریخی بوده و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا سرآغاز مبارزه با رفتارهای خصمانه این کشور علیه ملت ایران بود.

رئیس کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس، گفت: آمریکا باید به شکل عملی تغییررفتارخود را نسبت به ایران نشان دهد، هرچند که این کشوربه این موضوع کاملا اذعان داردکه درتکمیل معادلات دنیا بدون حضورایران ناکام است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet