خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/08/12 11:44:59
سرویس صحن
منصوری‌بیدکانی در نطق میان دستور:

مقاومت در مقابل زورگویی و استکبار در DNA ایرانیان است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه مقاومت در مقابل زورگویی و استکبار در DNA ایرانیان است، گفت: ملت ایران همواره با اقدام به موقع، استقامت در مقابل رفتارهای طالمانه را نشان داده است.
مقاومت در مقابل زورگویی و استکبار در DNA ایرانیان است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه مقاومت در مقابل زورگویی و استکبار در DNA ایرانیان است، گفت: ملت ایران همواره با اقدام به موقع، استقامت در مقابل رفتارهای طالمانه را نشان داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/50266.jpg مقاومت,در,مقابل,زورگویی,و,استکبار,در,DNA,ایرانیان,است Icana

به‌گزارش خبرگزاری خانه ملت، مجید منصوری‌بیدکانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 12 آبان) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور با اشاره به فرا رسیدن ایام 13 آبان، گفت: ملت ایران با اقدام به موقع خود استقامت خویش را در مقابل رفتارهای طالمانه نشان داده و تعیین می‌کند که آنچه در دی.ان.ای ایرنیان وجود دارد، مقاومت در برابر زورگویی‌ها است و در مقابل هیمنه جباران مدرن از ژن غیرت و مقاومت برخوردار است.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: 13 آبان امسال که مصادف با ایام محرم است به طور حتم شعار  و فریاد زیبای امام حسین(ع) در مبارزه با استکبار با فریاد مرک بر آمریکا به گوش عالمیان برسد.

وی افزود: امروزه فرامین رهبر معظم انقلاب در خدمت به مردم و رونق تولید کشور و ساماندهی معیشت مردم و جلوگیری از بیکاری در گرو تعامل قوای سه گانه و آرامش سیاسی در کشور است، از این رو مجلس تلاش می‌کند با پرهیز از مجادلات کم بهره همت خود را صرف حل مشکلات کشور کند و در این راه با کسی مصالحه نخواهد کرد و همه مسئولان در چارچوب وظایف و اختیارات قانونی در رفع نیازهای ملت به مجلس پاسخگو باشند.

منصوری‌‌بیدکانی با بیان اینکه متأسفانه بازنشستگان ذوب‌آهن و فولاد مبارکه زندگی خود را  به‌علت تأخیر در پرداخت معوقات سه ماهه به سختی سپری می‌کنند، گفت: دولت باید در جهت پرداخت حقوق حقه این افراد برنامهریزی کند، از طرف دیگر فرهنگیان در مدارس و دانشگاه‌ها نقش بسیاری در حوزه فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دارند که رسالت این افراد تنها با رفع دغدغه این قشر محقق می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه ایثارگران و جانبازان رهبران نهضت انقلاب هستند، گفت: امیدواریم رسیدگی به امور این قشر نمایشی نباشد و خدمت‌رسانی به این قشر واقعی باشد، از طرف دیگر بیکاری جوانان کشور دل تمام نمایندگان را به درد آورده است، از این رو دولت باید به‌عنوان متولی در جهت حل مشکلات این قشر تلاش کنند.

منصوری‌‌بیدکانی ادامه داد: از طرف دیگر افزایش ظرفیت در مقاطع تحصیلی، تأخیر در ورود جوانان به بازار کار، غیرقانونی بدون جذب افراد با مدارک بالاتر، عدم تعیین و تکلیف افراد با قراردادهای معین از جمله معضلات بخشنامه‌های استخدامی است، از این‌رو امیدواریم این حوزه برای اصلاح در دستور کار دولت قرار گیرد، از طرف دیگر دولت باید در جهت تسهیل ازدواج جوانان تلاش کند، زیرا این موضوع برای تحکیم بنیاد خانواده حیاتی است.

وی ادامه داد: همچنین برای افزایش رشد جمعیت مشوق‌هایی تصویب شده که برخی از این مصوبه‌ها باید مصوبه افزایش مرخصی زایمان اجرایی نشده است، از طرف دیگر یکی از علل تصویب طرح ارتقا بهره وری پرستاران تقلیل ساعت کاری پرستاران است که متأسفانه با این وجود پرستاران به‌عنوان اضافه کار ساعت بسیاری را کار می‌کنند، از این‌رو وزارت بهداشت باید در جهت تربیت نیروهای جدید تلاش کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ افزود: عدم اجرای تأسیسات زیربنایی و روبنایی و تعلل در پرداخت تسهیلات به تعاونی‌ها و افزایش قیمت‌های ساخت و دریافت مالیات مشکلات بسیاری را برای ساخت پروژه‌های مسکن مهر ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه بیکاری 20 درصدی به معضلی برای شهرستان لنجان تبدیل شده است، افزود: از طرف دیگر آلودگی برخی از صنایع زمینه بروز بیماری‌ها را ایجاد کرده است، همچنین برخی بیماری‌ها در روستاها مردم را آزار می‌دهد، از طرف دیگر فرسودگی بیمارستان لنجان و تأسیس بیمارستان به آرزوی مردم تبدیل شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اعلام اینکه مردم برخی روستاها لنجان به‌ آب شرب دسترسی ندارند، تصریح کرد: از طرف دیگر وزارت صنعت، معدن و تجارت باید برای کمک به صنایع کشور معادنی را در اختیار این شرکت‌ها قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet