حلول ماه ربیع الاول
1392/08/12 11:47:17
سرویس اقتصادی
کاتب در جمع خبرنگاران خبر داد:

حذف سه دهک پردرآمد از یارانه تصویب نشد/ اختیار دولت در کاهش یارانه پردرآمدها

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه سقف عمومی بودجه دولت با اصلاح قانون بودجه از ۲۱۰ هزار میلیارد تومان به ۱۷۱ هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرد گفت: حذف سه دهک پردرآمد جامعه از دریافت یارانه نقدی تا پایان سال ۹۲ منتفی شد و قانون هدفمندی به روال فعلی اجرایی می‌شود.
حذف سه دهک پردرآمد از یارانه تصویب نشد/ اختیار دولت در کاهش یارانه پردرآمدها سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه سقف عمومی بودجه دولت با اصلاح قانون بودجه از 210 هزار میلیارد تومان به 171 هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرد گفت: حذف سه دهک پردرآمد جامعه از دریافت یارانه نقدی تا پایان سال 92 منتفی شد و قانون هدفمندی به روال فعلی اجرایی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/44592.jpg حذف,سه,دهک,پردرآمد,از,یارانه,تصویب,نشد/,اختیار,دولت,در,کاهش,یارانه,پردرآمدها Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا کاتب در نشست خبری با اشاره به اینکه سقف بودجه عمومی دولت از 210 هزار میلیارد تومان به 171 هزار میلیارد تومان کاهش یافت گفت: بر این اساس سقف بودجه سال 92 حدود 39 هزار میلیارد تومان کاهش یافت.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس پیشنهاد دولت قرار بود سقف بودجه عمومی با کاهش 60 هزار میلیارد تومانی به 153 هزار میلیارد تومان تقلیل یابد اما با تصویب مجلس سقف بودجه عمومی دولت به 171 هزار میلیارد تومان کاهش یافت.

وی درباره حذف 30 درصد از اقشار جامعه از دریافت یارانه نقدی گفت: براساس مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس 30 درصد از افراد پردرآمد از دریافت یارانه نقدی حذف می‌شدند اما با توجه به اینکه تمام تبصره‌های الحاقی به بودجه 92 تصویب نشد در نتیجه موضوعی تحت عنوان حذف 30 درصد از اقشار جامعه از دریافت یارانه نقدی مطرح نیست و دولت تا پایان سال 92 براساس قانون هدفمندی یارانه ها عمل خواهد کرد.

کاتب ادامه داد: دولت طبق قانون هدفمندی یارانه‌ها اختیار دارد واریزی افراد پردرآمد را کاهش دهد اما به دلیل اینکه اطلاعات و سازوکار مناسبی برای کار شناسایی افراد جامعه ندارد در این راستا اقدامی نخواهد کرد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه براساس اصل 44 قانون اساسی و سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب باید 20 درصد از منابع نفت به صندوق توسعه ملی واریز شود گفت: براساس بودجه 92 دولت مجاز شد 6 درصد از 26 درصد منابعی که به صندوق توسعه ملی واریز می‌شود را نزد بانک‌های دولتی سپرده‌گذاری کند و بانک نیز تا دو برابر آن در قالب فاینانس داخلی برای تکمیل طرح های تملک دارایی با تضمین دولت ارائه می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم در توضیح مسئله فوق افزود: براساس این مصوبه دولت می‌تواند تا دو برابر 6800 میلیارد تومان از بانک تسهیلات دریافت کند و در قالب فاینانس داخلی برای طرح‌های تملک دارایی و سرمایه‌ای هزینه کند.

کاتب همچنین افزود: دولت دهم در قانون بودجه 92 پیشنهاد افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان را ارائه داده بود اما براساس مصوبه هیات وزیران دولت گذشته این میزان به 25 درصد افزایش یافت اما از آنجایی که دولت یازدهم تنها می‌توانست 15 درصد حقوق کارکنان را افزایش دهد مجلس به دولت اجازه داد تا بیش از 10 درصد مابقی را بتواند با جابجایی اعتبارات هزینه‌ای و افزایش 25 درصد حقوق کارمندان اقدام کند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در پایان تصریح کرد:‌ دولت در لایحه اصلاح بودجه پیشنهاد داده بود که بیش از 10 درصد به منظور تکمیل طرح های تملک دارایی و سرمایه ای در اعتبارات هزینه ای جابجایی داشته باشد اما براساس مصوبه مجلس به دولت اجازه داده شد در 15 درصد از پروژه های عمرانی تا سقف صددرصد و 85 درصد مابقی پروژه ها تا سقف 20 درصد جابجا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet