پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/06/25 17:07:00
سرویس سیاسی

پیرموذن: وزیر خارجه در خصوص رفتار دوگانه روس‌ها به مجلس پاسخ دهد

پیرموذن گفت: وزیر امور خارجه کشورمان به منظور پاسخگویی به این سوال که سرنوشت این نیروگاه چه خواهد شد و در خصوص رفتار دوگانه روس ها و تدابیر اندیشیده شده دستگاه دیپلماسی کشورمان به مجلس فراخوانده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نورالدِین پیرموذن در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حدود سه سال وزیر امور خارجه روسیه در تهران در پاسخ به اینکه زمان راه اندازی نیروگاه بوشهر چه تاریخی است پاسخ داده بود سپتامبر 2007 نیروگاه بوشهر راه اندازی خواهد شد ولی همین وزیر بعد از مراجعت به روسیه اعلام کرد، آینده نیروگاه بوشهر مشخص نیست و بعید است که افتتاح شود.

وی گفت: اینجانب با توجه به اظهارات ضد و نقیض روس ها از وزیر امور خارجه وقت در خصوص این رفتار سوال کردم.

نماینده اردبیل تصریح کرد: آقای خرازی با حضور در صحن مجلس اعلام کرد کار 90 درصد نیروگاه بوشهر به اتمام رسیده است و این نیروگاه در سپتامبر 2007 به اتمام خواهد رسید و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

پیرموذن ادامه داد: ولی بنده از توضیحات وزیر امور خارجه قانع نشدم و سوال جهت بررسی به کمیسیون امنیت ملی ارجاع شد و با تغییر دولت، آقای متکی نیز با حضور در کمیسیون توضیحات قبلی را مبنی بر بهره برداری نیروگاه بوشهر در سپتامبر 2007 اعلام کردند.

پیرموذن گفت: به همین منظور وزیر امور خارجه کشورمان به مجلس فراخوانده می شود تا ضمن پاسخ به اینکه سرنوشت این نیروگاه چه خواهد شد، در خصوص رفتار دوگانه روس ها و تدابیر اندیشیده شده دستگاه دیپلماسی کشورمان پاسخ گوید.

پیرموذن در انتها گفت: طبق اخبار غیررسمی تاکنون روس ها نزدیک به یک میلیارد و 400 میلیون دلار از ایران برای ساخت این نیروگاه هزینه دریافت نموده اند. گرچه طبق درخواستی که اینجانب از مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه این نیروگاه چقدر هزینه داشته را دارم، اما متاسفانه در این خصوص کسی پاسخگو نیست و اطللاعات قرارداد اولیه را در اختیار ما قرار نمی دهند.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet