حلول ماه ربیع الاول
1392/08/12 12:54:21
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسین شیخ الاسلام:

توانایی و نفوذ آمریکا در جهان تضعیف شده است

دانشجوی پیرو خط امام که در جریان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا حضور داشته است، درباره تفاوت این کشور در سه دهه گذشته، گفت: کشور آمریکا به دلیل اتخاذ سیاست های استکباری در سه دهه قبل از قدرت برخوردار بود ولی توانایی این کشور در حال حاضر تضعیف شده است.
توانایی و نفوذ آمریکا در جهان تضعیف شده است دانشجوی پیرو خط امام که در جریان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا حضور داشته است، درباره تفاوت این کشور در سه دهه گذشته، گفت: کشور آمریکا به دلیل اتخاذ سیاست های استکباری در سه دهه قبل از قدرت برخوردار بود ولی توانایی این کشور در حال حاضر تضعیف شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/42969.jpg توانایی,و,نفوذ,آمریکا,در,جهان,تضعیف,شده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛«حسین شیخ الاسلام» روز یکشنبه در آستانه روز ملی مبارزه با استکبار در شبکه خبر سیما، گفت: تسخیر سفارت آمریکا در سال 58 کار درستی بود و نمی توان این واقعه را را از زمینه های تاریخی، اجتماعی و فرهنگی اش جدا کرد.

شیخ الاسلام ادامه داد: امام خمینی(ره) و تمامی ملت در آن دوران از این حرکت گسترده دانشجویان پشتیبانی کردند و مردم حتی تا روزهای بعد هم به مقابل سفارت آمده و شعار مرگ بر آمریکا را سر می دادند.
 
این دانشجوی پیرو خط امام(ره) در سال 58 با اشاره به تسخیر سفارت آمریکا (لانه جاسوسی) گفت: تسخیر این سفارت در آن مقطع صحیح بود زیرا باعث وفاق ملی شد و پشتیبانی رهبر کبیر انقلاب اسلامی را در پی داشت.
 
شیخ الاسلام خاطر نشان کرد: تسخیر سفارت آمریکا به فرموده امام(ره) انقلاب دوم بود زیرا مبارزه با استکبار محسوب می شد و این مهم موجبات قدرتمند شدن ایران را فراهم کرد.
 
وی رفتار های مسوولان آمریکایی ها اعم از برنامه ریزی برای کودتا، حادثه طبس، حمایت از صدام در جنگ تحمیلی و دشمنی با جمهوری اسلامی ایران را مورد نکوهش قرار داد و گفت: توطئه ها و فشارهای آمریکایی ها بعد از تسخیر لانه جاسوسی افزایش داشت ولی از جهتی موجب قدرتمند شدن ایران شد.
 
وی در ادامه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز قدرتمند و توانمند شده و باعث آن همان فشارهای آمریکا و استکبار جهانی بوده است.
 
شیخ الاسلام در ادامه درباره اسناد به دست آمده از سفارتخانه آمریکا و محرز شدن جاسوسی این کشور در ایران، گفت: بعد از بازرسی این محل در سال 58 اسنادی اعم از برنامه ریزی های آمریکا برای جاسوسی، کارهای فرهنگی و اشاعه فرهنگ غربی یافت شد. وی درباره جاسوسی آمریکایی ها در ایران هم گفت: در قسمت کنسولی سفارتخانه استخدام برای جاسوس و کارهایی از این دست انجام می گرفت و آمریکایی ها بعد از آنکه متوجه شدند شخصی همچون بنی صدر از جنس خودشان است از طریق یک تاجر به وی نزدیک شده و ارتباط لازم را برقرار کردند.
این دانشجوی پیرو خط امام (ره) در سال 58، گفت: تمامی این اطلاعات از کاغذهای رشته رشته شده در سفارت بدست آمده و سند بی کفایتی بنی صدر نیز بود که در مجلس شورای اسلامی آن دوران ارائه شد. /
 
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet