حلول ماه ربیع الاول
1392/08/12 13:31:00
سرویس صحن
امامی در تذکر شفاهی:

پنجم آذر57 نقش مهمی در بیداری مردم برای مبارزه با رژیم شاه داشت

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی گفت: پنجم آذر۵۷ نقش مهمی در بیداری مردم برای مبارزه با رژیم شاه داشت.
پنجم آذر57 نقش مهمی در بیداری مردم برای مبارزه با رژیم شاه داشت نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی گفت: پنجم آذر57 نقش مهمی در بیداری مردم برای مبارزه با رژیم شاه داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/43049.jpg پنجم,آذر57,نقش,مهمی,در,بیداری,مردم,برای,مبارزه,با,رژیم,شاه,داشت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عیسی امامی در نشست علنی امروز (یکشنبه 12 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری به رئیس جمهور گفت: رویداد مهم 5 آذر سال 57 گرگان یکی از بزرگترین واقعه تاریخ اسلامی در استان گلستان است که نقش مهمی در بیداری مردم برای مبارزه با رژیم شاه داشت.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی افزود: رویدادی که طی آن مردم عزیز گرگان، روستاها و شهرهای اطراف آن به طور عاشقانه به فرمان حضرت امام(ره) که آن روز را به دلیل جسارت مأموران سفاک رژیم پهلوی به حرم مطهر امام رضا(ع) عزای عمومی اعلام کرده بود در مرقد مطهر امامزاده عبدالله گرگان گردهم آمده بودند تا با انجام یک راهپیمایی اعتراض خود را نسبت به حکومت پهلوی اعلام نمایند.

وی تأکید کرد اما تجمع مسالمت آمیز مردم دراین روز ماندگار با کمال بی رحمی توسط مزدوران پهلوی به خاک و خون کشیده و حمام خون به راه انداختند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس افزود: حاصل این اقدام شهادت چهارده نفر و مجروحیت بیش از یکصد نفر مردم وفادار به انقلاب و امام و تخریب اموال عمومی بود. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet