حلول ماه ربیع الاول
1392/08/12 14:22:30
سرویس اقتصادی
جعفری‌بنه‌خلخال جزئیات نشست وزرای مجمع کشورهای صادرکننده گازرا تشریح کرد:

تدوین استراتژی بلندمدت اوپک گازی /ایجاد بانک مشترک گازی

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با یادآوری برگزاری پانزدهمین نشست وزرای مجمع کشورهای صادرکننده گاز گفت:در این نشست بر ایجاد بانک مشترک گازی تاکید و مقرر شد استراتژی بلندمدت اوپک گازی تدوین شود.
تدوین استراتژی بلندمدت اوپک گازی /ایجاد بانک مشترک گازی عضو کمیسیون انرژی مجلس، با یادآوری برگزاری پانزدهمین نشست وزرای مجمع کشورهای صادرکننده گاز گفت:در این نشست بر ایجاد بانک مشترک گازی تاکید و مقرر شد استراتژی بلندمدت اوپک گازی تدوین شود. https://cdn.icana.ir/d/019/44827.jpg تدوین,استراتژی,بلندمدت,اوپک,گازی,/ایجاد,بانک,مشترک,گازی Icana

جلیل جعفری‌بنه‌خلخال در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به پانزدهمین نشست وزرای مجمع کشورهای صادرکننده گاز که امروز (یکشنبه 12 آبان) در تهران برگزار شد، افزود:  کاندیدای ایران به عنوان دبیرکل این مجمع برگزیده شد تا به مدت دو سال ایران مدیریت این نهاد بین‌المللی را در اختیار داشته باشد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، در تشریح جزییات نشست امروز وزرای مجمع کشورهای صادرکننده گاز، تصریح کرد: مقرر شد مجمع مذکور در بحث فروش گاز  و قیمت آن به گونه‌ای رفتار کنند که کشورهای عضو متحمل ضرر و زیان نشوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 15 کشور عضو مجمع مذکور هستند که در آینده‌ نزدیک کشورهای بیشتری جز این گروه برای تعیین تکلیف در خصوص منابع گازیشان خواهند شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه در نشست مذکور آینده اوپک گازی از نظر دستور‌العمل کاری مشخص شد، افزود: استراتژی بلندمدت اوپک گازی در حضور کشور های عضو مشخص شد.

جعفری بنه‌خلخال یادآور شد: در حالی که قرار بود دبیرکل این مجمع با اجماع اعضا انتخاب شود به دلیل حضور سه رقیب در صحنه تصمیم به رای‌گیری شد که در نهایت محمدحسین عادلی با رایزنی‌های گسترده نمایندگان ایران در اجلاس با شش رای به عنوان دبیرکل انتخاب شد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس با بیان اینکه در خلال بحث‌های مطرح شده در نشست مذکور به ایجاد بانک مشترک گازی اشاره شد، افزود: قرار شد در آینده کشورهای عضو از منافع بانک گازی بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: ریاست نشت وزرای مجمع کشورهای صادرکننده گاز با بیژن زنگنه وزیر نفت کشور بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با یادآوری اعضای مجمع مذکور، افزود: کشورهای الجزایر، بولیوی، مصر، گینه استوایی، ایران، لیبی، نیجریه، قطر، روسیه، ترینیداد و توباگو، ونزوئلا، امارات متحده عربی و عمان از اعضای این مجمع جهانی به شمار می‌روند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: در این نشست ایران رئیس اوپک گازی کشورهای عضو شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet