خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/17 12:23:49
سرویس اجتماعی
عبدی هشدار داد:

کم کاری مسئولان در برخورد با معضل اعتیاد/ چندین برابر هزینه های پیشگیری، صرف ساختن کمپ ها می شود

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از فقدان ساماندهی معتادان جمع‌آوری شده، گفت: زمانی که باید برای پیشگیری از معضل اعتیاد هزینه می‌شد کم‌کاری کردیم و در حال حاضر هزینه‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان به قدری زیاد شده که از توان خارج است.
کم کاری مسئولان در برخورد با معضل اعتیاد/ چندین برابر هزینه های پیشگیری، صرف ساختن کمپ ها می شود سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از فقدان ساماندهی معتادان جمع‌آوری شده، گفت: زمانی که باید برای پیشگیری از معضل اعتیاد هزینه می‌شد کم‌کاری کردیم و در حال حاضر هزینه‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان به قدری زیاد شده که از توان خارج است. https://cdn.icana.ir/d/019/46260.jpg کم,کاری,مسئولان,در,برخورد,با,معضل,اعتیاد/,چندین,برابر,هزینه,های,پیشگیری،,صرف,ساختن,کمپ,ها,می,شود Icana

ایرج عبدی در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انتقاد ناجا از فقدان ساماندهی معتادان در نهاد‌های مربوطه، گفت: ناجا اعلام کرده وقتی معتادان در سطح جامعه از سوی این نهاد جمع‌آوری می‌شوند، ساماندهی لازم اتفاق نیفتاده و این معتادان دوباره به جامعه باز می‌گردند.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید بررسی شود اقدام ناجا در راستای جمع‌آوری معتادان چقدر تأثیرگذار بوده و آیا طرح‌های انجام شده توسط آن فایده‌ای دارد یا خیر، چرا که فرمانده‌های پلیس معتقدند برگزاری طرح‌های جمع‌آوری معتادان تنها هزینه‌بر بوده و فایده‌ای ندارد.

وی افزود: البته ناجا برای این بیانات باید استدلال‌های خود را ارایه کرده و آمار برای هزینه‌های صورت گرفته طرح‌های جمع‌آوری معتادان ارائه کند، چرا که برای یک تصمیم کلان نمی‌توان تنها به اظهارات اشخاص اکتفا کرد و باید بر اساس واقعیت ها و آمار تصمیم گرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر لزوم شکل‌گیری اقتصاد بر پایه‌ تفکرات اجتماعی، تصریح کرد: وقتی تخصیص اعتبارات کلان اقتصادی اتفاق می‌افتد باید بر پایه تفکرات اجتماعی بوده تا از معضلات اجتماعی جلوگیری کرده و مانع از اپیدمی شدن مشکلاتی مانند اعتیاد در کشور شود.

عبدی ادامه داد: اگر درمنطقه‌ای مهاجرت زیاد است باید زیرساخت‌های اقتصادی را به نوعی تدارک دید تا مانع از این معضل شود، این موضوع درباره اعتیاد هم مصداق داشته و برای رفع این معضل نیاز به سرمایه گذاری اقتصادی وجود دارد.

وی اعتیاد را معضل جدی کشور خواند وگفت: ما نتوانستیم زیربناهای اقتصادی لازم برای فعالیت جوانان را فراهم کنیم و این کم کاری هزینه‌های زیادی را برای کشور به وجود آورده که نمونه‌های آن بیکاری،‌ مشکلات فرهنگی و اعتیاد است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: وقتی برای مدیریت مشکلات جوانان هزینه‌ای متقبل نشده‌ایم باید هزینه‌های گزافی را برای برطرف کردن مشکلات این بی‌تدبیری بیاندیشیم که این موضوع نمود بیشتری درمورد معضل اعتیاد خواهد داشت و چند برابر هزینه های پیشگیری باید صرف ساختن کمپ‌های ترک اعتیاد شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet