هدر موبایل
1392/08/13 08:50:39
سرویس فراکسیون ها
سبحانی فرد تشریح کرد:

دلایل رشد نرخ بیکاری/حرکت سرمایه‌ها به سمت باتلاق دلالی

عضو فراکسیون کارگری مجلس، با اشاره به اینکه جذب سرمایه گذاری در بخش صنعت و تولید حذف و یا نادیده گرفته شده است، گفت: سرازیر شدن سرمایه‌های کشور به سمت دلالی و عدم حمایت از صنعت و تولیدات داخلی و همچنین مشکلات نظام آموزش عالی کشور را باید از دلایل عمده رشد فزاینده بیکاری ذکر کرد.
دلایل رشد نرخ بیکاری/حرکت سرمایه‌ها به سمت باتلاق دلالی عضو فراکسیون کارگری مجلس، با اشاره به اینکه جذب سرمایه گذاری در بخش صنعت و تولید حذف و یا نادیده گرفته شده است، گفت: سرازیر شدن سرمایه‌های کشور به سمت دلالی و عدم حمایت از صنعت و تولیدات داخلی و همچنین مشکلات نظام آموزش عالی کشور را باید از دلایل عمده رشد فزاینده بیکاری ذکر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44056.jpg دلایل,رشد,نرخ,بیکاری/حرکت,سرمایه‌ها,به,سمت,باتلاق,دلالی Icana

رمضانعلی سبحانی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه بیکاری در کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد، گفت: در حال حاضر بخش‌های مختلف کارگری کشور با کمبود نیرو مواجه هستند، لذا اگر کارگران خارجی از کشور اخراج شوند بسیاری از مشاغل ساختمانی با بحران بیکاری و نبود نیروی مورد نیاز روبرو خواهند شد.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی، به افزایش بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی اشاره کرد و افزود: به نظر می‌رسد تا به حال برنامه‌ریزی کامل و جامعی در بخش‌های آموزش عالی کشور تدوین نشده، چراکه امروز مشاهده شده در بخش‌هایی تراکم فارغ التحصیلان دانشگاهی وجود دارد، اما در برخی بخش‌ها کمبود نیروهای متخصص به خوبی احساس می‌شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر کشور در مورد کارآفرینی در سطوح تخصصی کمتر ورود داشته و باید اذعان کرد که در چند سال اخیر بیشتر سرمایه گذاری‌ها به بخش عمرانی و خدماتی سرازیر شده و بخش صنعت و تولید تا به امروز مورد بی‌مهری مسئولین قرار گرفته، که این موضوع نیز یکی از دلایل افزایش نرخ بیکاری در کشور بوده است.

سبحانی فرد، اظهار کرد: امروز جذب سرمایه گذاری در بخش صنعت و تولید حذف و یا نادیده گرفته شده از این رو باید اعتراف کرد رفتارهای اقتصادی ما سرمایه‌های کشور را بیشتر به سمت دلالی سوق داده که این موضوع نیز یکی از دلایل رشد بیکاری در کشور محسوب می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، عنوان کرد: در چند سال اخیر مشاهده شده که تاسیس صندوق‌های قرض الحسنه در کشور رشد فزاینده‌ای به خود گرفته‌اند، اما باید عنوان کرد، تامین سودهای کلان و در اختیار قرار دادن آن به مردم از طریق این صندوق‌ها، جز با دلالی چیز دیگری نبوده است.

سخنگوی فراکسیون کارگری مجلس، تاکید کرد: در شرایط کنونی رشد جذب سرمایه‌های خارجی در کشور به صفر و یا نزدیک به صفر رسیده، لذا می‌توان نمونه بارز آنرا منطقه عسلویه دانست که متاسفانه امروز این منطقه در جذب سرمایه گذاری خارجی چندان موفق عمل نکرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، خاطر نشان کرد: سرازیر شدن سرمایه‌های کشور به سمت دلالی و عدم حمایت از صنعت و تولیدات داخلی و همچنین مشکلات نظام آموزش عالی کشور را باید از دلایل عمده رشد فزاینده بیکاری ذکر کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet