عید سعید فطر
1392/08/12 15:02:00
سرویس بین الملل
ندیمی در دیدار با رئیس کمیسیون قوانین، عدل و حقوق بشر مجلس تایلند:

ظرفیت‌های مناسبی برای توسعه همکاری‌های ایران و تایلند وجود دارد

ایرج ندیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند که در رأس هیاتی پارلمانی به بانکوک سفر کرده است، با ژنرال ویروت یون سون رئیس کمیسیون قوانین، عدل و حقوق بشر مجلس نمایندگان تایلند دیدار و گفت‌وگو کرد.
ظرفیت‌های مناسبی برای توسعه همکاری‌های ایران و تایلند وجود دارد ایرج ندیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند که در رأس هیاتی پارلمانی به بانکوک سفر کرده است، با ژنرال ویروت یون سون رئیس کمیسیون قوانین، عدل و حقوق بشر مجلس نمایندگان تایلند دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43076.jpg ظرفیت‌های,مناسبی,برای,توسعه,همکاری‌های,ایران,و,تایلند,وجود,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ ندیمی در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهمیت تقویت و تحکیم مناسبات دو کشور در عرصه‌های سیاسی ، اقتصادی و قضایی گفت: ظرفیت‌های مناسبی برای توسعه و گسترش همکاری‌های دوستانه میان جمهوری اسلامی ایران و تایلند وجود دارد.

وی در همین راستا افزود: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و تایلند آماده است با همکاری طرف تایلندی بستر مناسبی را در جهت گسترش ارتباطات فیمابین فراهم نماید.

ندیمی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: فرصت‌های فراوانی در زمینه‌های صنعتی، تجاری و بازرگانی وجود دارد که می‌بایست با تصویب قوانین مورد نیاز در مجالس دو کشور زمینه‌های اجرایی آن را فراهم کرد.

در ادامه این دیدار آقای ویروت یون سون رئیس کمیسیون قوانین ، عدل و حقوق بشر مجلس نمایندگان تایلند با اشاره به سطح خوب مناسبات دو کشور در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی خواستار تقویت همکاری‌های فیمابین در سایر بخش‌ها از جمله امور حقوقی و قضایی گردید و گفت: گسترش مناسبات در عرصه‌های مختلف به ویژه در عرصه پارلمانی و ارتباط بیشتر کمیسیون‌های تخصصی در مجالس دو کشور از نظر مجلس نمایندگان تایلند به ویژه کمیسیون قوانین ، عدل و حقوق بشر حائز اهمیت است.

وی در همین بخش تصویب معاهده استرداد مجرمین در مجالس دو کشور را گامی مثبت در جهت گسترش مناسبات و همکاری‌های فیمابین خواند و افزود: این معاهده راه را برای افزایش مراودات دوستانه ایران و تایلند فراهم می‌کند.

در این دیدار محمدعلی اسفنانی نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و تایلند نیز از روند گسترش همکاری‌های دو کشور به ویژه در عرصه حقوقی و قضایی استقبال کرد و گفت: کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی آماده است تا زمینه لازم را برای رایزنی و تقویت همکاری های دو کشور در این بخش فراهم نماید.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تصویب قانون استرداد مجرمین ، خواستار افزایش سطح همکاری های دو کشور برای کاهش زمینه‌های جرم و جنایت در دو کشور و ایجاد محیطی امن برای سرمایه گذاری در بخش خصوصی گردید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet