شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1392/08/12 15:07:18
سرویس بین الملل
ندیمی در دیدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان تایلند:

دیپلماسی پارلمانی به تقویت روابط تایلند و ایران کمک می‌کند

ایرج ندیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند که در رأس هیاتی از نمایندگان مجلس در بانگوک به سر می‌برد با سونای جول پونگستان رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان تایلند دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیپلماسی پارلمانی به تقویت روابط تایلند و ایران کمک می‌کند ایرج ندیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند که در رأس هیاتی از نمایندگان مجلس در بانگوک به سر می‌برد با سونای جول پونگستان رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان تایلند دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/45545.jpg دیپلماسی,پارلمانی,به,تقویت,روابط,تایلند,و,ایران,کمک,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سونای جول پونگستان در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط خوب و دیرینه دو کشور گفت: جمهوری اسلامی به‌عنوان کشوری پیشرفته و مهم همواره مورد احترام مردم و مسئولان تایلند قرار دارد و کمیسیون سیاست خارجی پارلمانی تایلند از توسعه مناسبات با ایران حمایت می‌کند.

وی همچنین با قدردانی از حمایت موثر ایران از ریاست تایلند بر کمیته اجرایی عمق دوستی و مودت میان دو کشور خواند که در افزایش ارتباطات دوستانه ایران و تایلند تاثیر فراوانی برجای می‌گذارد.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان تایلند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سطح فعلی مناسبات دو کشور افزود: امیدوارم با تلاش گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور شاهد گسترش هر چه بیشتر روابط و همکاری‌ها در بخش‌های مختلف به ویژه روابط پارلمانی ایران و تایلند باشیم.

ندیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند نیز در همین دیدار با ابراز خرسندی از سفر به این کشور و دیدار با مقامات و مسئولان پارلمانی تایلند گفت: گسترش مناسبات سیاسی و اقتصادی و بازرگانی با تایلند، از اهمیت فراوانی برخوردار است و گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند در جهت گسترش مناسبات دوستانه فیمابین تلاش می‌کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند در ادامه این دیدار با بیان اینکه دو کشور از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوانی در زمینه‌های صنعتی ، تجاری و بازرگانی برخوردار هستند،‌ خواستار توسعه مراودات دوستانه دو کشور در این زمینه گردید و افزود: افزایش رفت و آمدها و ارتباط نمایندگان مجالس دو کشور موجب تحکیم و تقویت هر چه بیشتر همکاری‌ها میان ایران و تایلند در عرصه‌های مورد علاقه می‌گردد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار با دعوت از همتای خود و سایر نمایندگان مجلس تایلند برای سفر به ایران، ‌نسبت به گسترش مناسبات دوستانه با این کشور و پیگیری توافقات به عمل آمده در این سفر ابراز امیدواری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet