حلول ماه ربیع الاول
1392/08/13 10:10:31
سرویس اقتصادی
جباری در گفتگو با خانه ملت:

فرودگاهها از ایرلاین‌ها پول پارک می‌گیرند/ به جای حل مشکلات روی افزایش قیمت بلیط هواپیما تمرکز می‌شود

رییس کمیته حمل ونقل مجلس با اشاره به اینکه هرگونه افزایش نرخ بلیت شرکت‌های هواپیمایی فشار مضاعفی را بر مردم تحمیل خواهد کرد، گفت: باید توجه داشت تا به امروز متناسب و همردیف با آزادسازی نرخ بلیت ایرلاین‌ها، کیفیت و ضریب ایمنی شرکت‌های هواپیمایی افزایش نیافته است.
فرودگاهها از ایرلاین‌ها پول پارک می‌گیرند/ به جای حل مشکلات روی افزایش قیمت بلیط هواپیما تمرکز می‌شود رییس کمیته حمل ونقل مجلس با اشاره به اینکه هرگونه افزایش نرخ بلیت شرکت‌های هواپیمایی فشار مضاعفی را بر مردم تحمیل خواهد کرد، گفت: باید توجه داشت تا به امروز متناسب و همردیف با آزادسازی نرخ بلیت ایرلاین‌ها، کیفیت و ضریب ایمنی شرکت‌های هواپیمایی افزایش نیافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/45760.jpg فرودگاهها,از,ایرلاین‌ها,پول,پارک,می‌گیرند/,به,جای,حل,مشکلات,روی,افزایش,قیمت,بلیط,هواپیما,تمرکز,می‌شود Icana

احمد جباری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه هرگونه افزایش نرخ بلیت شرکت‌های هواپیمایی فشار مضاعفی را بر مردم تحمیل خواهد کرد، گفت: هرچند در قانون برنامه پنجم توسعه کشور ذکر شده است که آزادسازی نرخ بلیت هواپیما باید ظرف مدت پنج سال انجام شود، اما آیا آزادسازی که در قانون به آن ذکر شده وارد کردن فشار اقتصادی بر مردم است؟

نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی، افزود: باید عنوان کرد که متاسفانه تا به امروز متناسب و همردیف با آزادسازی نرخ بلیت ایرلاین‌ها، کیفیت و ضریب ایمنی شرکت‌های هواپیمایی افزایش نیافته است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر مشاهده می‌شود که فرودگاه‌های کشور از شرکت‌های هواپیمایی بهای پارک هواپیما در فرودگاه را دریافت می‌کنند که این موضوع نیز یکی از دلایل بالا رفتن قیمت بلیت ایرلاین‌ها ذکر شده است.

جباری اظهار کرد: اگر بخشی از هزینه‌های ایرلاین‌ها به شرکت‌های خصوصی واگذار شود بدون شک شرکت‌های هواپیمایی نیز مجبور به افزایش نرخ بلیت و بالا بردن قیمت‌های خود نخواهند بود.

رییس کمیته حمل و نقل مجلس عنوان کرد: دولت می‌تواند همانند فرودگاه‌های کشورهای دوبی و سنگاپور با سوختگیری بین‌المللی بخشی از هزینه‌های مربوط به ایرلاین‌ها را تامین کند، لذا مشاهده میشود که راهکارهای دیگری جز فشار بر مردم و افزایش نرخ بلیت هواپیما نیز وجود دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس، خاطر نشان کرد: امروز به جای حل مشکلات ایرلاین‌ها تنها روی آزادسازی نرخ بلیت و افزایش قیمت تمرکز می‌شود، در حالی که این امر به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet