هدر اصلی
1392/08/12 17:01:03
سرویس سیاسی

13 آبان، نماد مقاومت و استکبارستیزی ملت ایران

بعد ازپیروزی انقلاب در سال ۵۷، سفارتخانه آمریکا تبدیل به یک مقر جاسوسی علیه ملت و نظام شد، که دراین باره جمعی از دانشجویان با تشخیص صحیح در روز ۱۳ آبان ۵۸ این سفارتخانه را تسخیر کردند.
13 آبان، نماد مقاومت و استکبارستیزی ملت ایران بعد ازپیروزی انقلاب در سال 57، سفارتخانه آمریکا تبدیل به یک مقر جاسوسی علیه ملت و نظام شد، که دراین باره جمعی از دانشجویان با تشخیص صحیح در روز 13 آبان 58 این سفارتخانه را تسخیر کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/50954.jpg 13,آبان،,نماد,مقاومت,و,استکبارستیزی,ملت,ایران Icana

به‌گزارش خبرگزاری خانه ملت، در ابتدای انقلاب و زمان حیات دولت موقت، در سراسر کشور حرکت‌هایی صورت می‌گرفت  تا جو سیاسی جامعه را ملتهب و پیچیده کند اما بعدها معلوم شد که مرکز تمامی این فتنه ها و جریانات ضد انقلابی، در سفارت آمریکا بود.

در چنین شرایطی با هدف وادار کردن آمریکا به استرداد شاه و اموال ملت ایران، دانشجویان تصمیم به اشغال سفارت آمریکا گرفتند و امام خمینی‌(ره) نیز در پیامی این حرکت را انقلاب دوم و بزرگ‌تر از انقلاب اول نامیدند.

اشغال لانه جاسوسی امریکا در تهران و گروگانگیری جاسوسان دیپلمات نمای کاخ سفید، تنها یک حادثه سیاسی در حد تعطیل شدن سفارتخانه یک کشور در کشور دیگر نبود و بلکه آغاز تحول عمیقی بود که در خاورمیانه و در سطح جهان در جهت عریان ساختن ماهیت پنهان شده زمامداران واشنگتن و گردانندگان سیاست خارجی امریکا به وقوع پیوسته بود، از این رو نمایندگان مجلس در مصابحه با خانه ملت به تشریح این وقایع و تأثیرگذاری یوم‌الله 13 آبان بر تحولات داخلی و بین‌المللی پرداختند.

 

برگزاری باشکوه مراسم 13آبان پشتوانه‌ای برای مذاکرات هسته‌ای

علی مطهری با اشاره به فرارسیدن سالروز 13 آبان، گفت: برگزاری باشکوه مراسم 13 آبان امسال می تواند پشتوانه‌ مناسبی برای کشورمان در مذاکرات هسته‌ای 1+5 باشد.

نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر این مراسم با شکوه برگزار شود و غربی‌ها احساس کنند مردم ایران هم‌چنان  بر آرمان های انقلاب اسلامی پایدار هستند  دلگرمی برای تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در نشست‌های آتی با طرف‌های غربی ایجاد کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه حضور گسترده مردم در مراسم 13 آبان امسال نمایندگان کشورمان را در مذاکره با طرف‌های غربی با پشتوانه قوی‌تری به پای میز مذاکره می‌برد تا از حقوق ملت دفاع کنند، افزود: اگرچه ملت ایران ثابت کرده‌اند هرگاه پای آرمان‌های نظام‌ درمیان باشند با تمام وجود در صحنه حضور پیدا می‌کنند.

مطهری با تاکید براینکه مراسم 13 آبان امسال با رسوایی آمریکا درافشا جاسوسی از مقامات کشورهای اروپایی مصادف شده است، گفت: این اتفاق مبارک و قابل عبرت برای هم‌پیمانان آمریکا است که دریابند استکبار جهانی حتی به شرکای خود هم رحم نمی‌کند و ادعای آن روز تسخیر کنندگان سفارت آمریکا در تهران مبنی بر تبدیل شدن این سفارت‌خانه به لانه جاسوسی ادعای درست بوده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه شخصا معتقدم نباید تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران طولانی می‌شد، تصریح کرد: طولانی شدن زمان تسخیر سفارت آمریکا در تهران موجب شد تبلیغات سوی ضد کشورمان ایجاد شود از این‌رور معتقدم تسخیر لانه جاسوسی آمریکا باید سه‌روز طول می‌کشید.

 

آمریکا هیچ‌گاه و در هیچ عرصه‌ای قابل اعتماد نبوده است

امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت که یوم الله سیزدهم آبان ماه نقطه عطفی است که استراتژی ملی استبدادستیزی  انقلابیون ایرانی را به استراتژی کلان استبدادستیزی بین المللی پیوند می دهد. ملتی که طعم آزادی و آزادگی را با تمام وجود چشیده است نمی تواند در سطح بین المللی استبداد و زورگویی قدرتهای بزرگ را ذره ای تحمل کند. از این رو، راه سختی را که ایران آغاز کرده است، در طول این سی و چند سال همواره تداوم داشته است.

 13 آبان روز پیروزی و سربلندی ملت ایران و ندامت و یأس برای دشمنان ایران اسلامی است که از انجام هیچ گونه عملی جهت تخریب ایران کوتاهی نکردند؛ اما به لطف الهی هیچ‌گاه نتوانستند کوچک‌ترین خدشه‌ای در مسیر انقلاب بزرگ مردم ایران ایجاد کنند.

امسال نیز در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی یوم الله سیزده آبان ماه رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است و باید به دشمن متذکر شد که طرح نرمش قهرمانانه از سوی مقام معظم رهبری هرگز به معنای تسلیم و سازش محض در مقابل استکبار جهانی نیست، بلکه تغییر استراتژی های نظام جمهوری اسلامی ایران برای دست یابی حقوق خود و از بین بردن توطئه های آمریکا برای اسلام هراسی بوده و خیال واهی چشاندن جام زهر را به ملت و رهبر از سرخود دورکند.

شرکت عموم مردم همیشه هوشیار و آگاه ملت ایران اسلامی در راهپیمایی 13 آبان امسال بیش از گذشته و سر دادن شعار قرآنی مرگ بر آمریکا به صورت یکپارچه به جهانیان ثابت می‌کند که آمریکا هیچ‌گاه و در هیچ عرصه‌ای قابل اعتماد نبوده و دشمنی اساسی این کشور با تفکر و دین اسلام است بنابراین چنین کشور خود برتر بینی چون آمریکا هرگز لیاقت صلح را نخواهد داشت.

مسئله مذاکرات ایران با 1+5 به عنوان دور جدیدی از نبرد دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران یک مسئله است و ابراز خشم و نفرت ملت ایران از تجاوزات دولت آمریکا و ظلمی که به ملت طی نیم قرن اخیر کرده است بحث دیگر است.

غرب و به ویژه آمریکا باید بدانند ادامه تحریم‌ها و تهدیدها فایده‌ای جز افزودن بر نفرت ملت ایران علیه تجاوزات استکبار جهانی ندارد. ملت طی سه دهه گذشته زیستن بدون آمریکا و حتی زیستن در ستیز با آمریکا و مقاومت را پذیرفته است و هر روز قدرتمند‌تر از گذشته در صحنه‌های جهانی و منطقه‌ای حضور پیدا می‌کند.

نمایندگان مردم در خانه ملت در کنار ملت ایران در یوم‌الله 13 آبان به خیابانها خواهند آمد و فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر خواهند داد. امیدواریم راهپیمایی امسال پیامهای روشنی برای دشمنان نظام داشته باشد و آنها را از ادامه خصومت با ملت ایران پرهیز دهد.

 

13آبان، نماد استکبارستیزی ملت ایران

الهیار ملک شاهی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، گفت: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا علت های فراوانی داشت، که  یکی ازمهم ترین علت های وقوع این اتفاق رفتارهای خصمانه دولت آمریکا دررابطه با ملت ایران بود.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته رفتارهای خصمانه دولت آمریکا از سال های گذشته علیه ملت ایران وجود داشته است که دراین باره می توان به کودتای سال 1332 اشاره داشت که متاسفانه دراین اتفاق با دخالت مستقیم آمریکا دولت ملی مصدق سقوط کرد.

وی افزود: از سوی دیگر حمایت های همه جانبه آمریکا از رژیم ستمشاهی منتهی به شهادت، تبعید و زندانی شدن تعداد بسیاری از مردم ایران شد نمونه بارز دیگری از رفتارهای خصمانه آمریکا علیه ملت ایران است که هیچ گاه ازذهن مردم پاک نخواهد نشد.

ملک شاهی با تاکید براینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنی های آمریکا علیه ایران افزایش یافت، تصریح کرد: بعد ازپیروزی انقلاب اسلامی در سال 57، سفارتخانه آمریکا در ایران تبدیل به یک مقر جاسوسی علیه ملت، انقلاب ونظام نوپای جمهوری اسلامی شد، که دراین باره جمعی از دانشجویان با تشخیص صحیح در روز 13 آبان58 با ورود به سفارتخانه آمریکا کارکنان این سفارتخانه را دستگیر کردند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ، بیان کرد: متاسفانه آمریکا در طی سال های گذشته با اقدامات خصمانه علیه ایران نه تنها بی اعتمادی ملت ایران نسبت به خود را کاهش نداده بلکه درمسیر افزایش بی اعتمادی ها رفتارکرده است. بعد از تسخیر سفارتخانه به دست دانشجویان،آمریکایی ها در یک اقدام نظامی برای آزادی زندانیان خود در ایران گرفتار طوفان شن در طبس شده که اقدام آنها به طور مفتضحانه‌ای شکست خورد.

ملک شاهی ادامه داد: در جنگ 8 ساله تحمیلی ملت ایران بازهم شاهد رفتارهای خصمانه آمریکایی ها علیه جمهوری اسلامی بود، حمایت جدی آمریکا از رژیم صدام و گروهک های تروریستی ازجمله منافقین و تحریم های ناجوانمردانه ازجمله دشمنی های آمریکا بوده که ازگذشته تا امروز در حق ملت ایران اعمال شده است.

وی گفت: در حال حاضر آمریکا مسائل هسته ای را مستمسکی برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ملت ایران قرار داده در صورتی که فعالیت هسته ای ایران تحت نظارت سازمان های بین المللی بوده و دولت آمریکا نمی تواند با خواسته های نا به حق ملت ایران را از رسیدن به حقوق هسته ای خود بازدارد.

ملک شاهی با بیان اینکه تا کنون هیچ اقدام مثبتی مبنی بر رفع بی اعتمادی ملت ایران از طرف آمریکا مشاهد نشده است، گفت: بدبینی ملت ایران نسبت به آمریکا تاریخی بوده و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا سرآغاز مبارزه با رفتارهای خصمانه این کشور علیه ملت ایران بود.

رئیس کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس، گفت: آمریکا باید به شکل عملی تغییررفتارخود را نسبت به ایران نشان دهد، هرچند که این کشوربه این موضوع کاملا اذعان داردکه درتکمیل معادلات دنیا بدون حضورایران ناکام است.

 

13 آبان، نقطه عطف مبارزه ملت ایران با شیطان بزرگ است

صفر نعیمی رز درباره حادثه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا درایران، گفت: چگونگی این اتفاق دلایل بسیاری دارد، آمریکایی ها در سفارتخانه خود اقدامات مخربانه ای علیه ملت ایران انجام دادند که مدارک واسناد آن در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت و ضبط شده است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه درطی سال های فعالیت این سفارتخانه مدارک و مواردی مشاهده شد که همه حکایت از جاسوسی های آمریکای جنایت کار در کشورمان بود.دانشجویان با تحقیق های فراوان دریافتند که شیطنت های آمریکا نه تنها ازطریق عوامل آنها در داخل ایران صورت می گیرد بلکه  کارکنان سفارتخانه آمریکا هم در این راستا فعالیت های بسیاری را انجام می دهند که خوشبختانه با اقدام صحیح دانشجویان این مقر جاسوسی برای همیشه تعطیل شد.

وی تصریح کرد: دولتمردان آمریکا ازابتدای پیروزی انقلاب، زنجیره بی اعتمادی ملت ایران نسبت به رفتارهای خود را افزایش داده اند، زیرا پس از سخیر سفارتخانه آمریکا، اتفاقات دیگری ازجمله تهدید به آزادی گروگان های آنها در ایران، واقعه طبس، سقوط هواپیمای مسافربری، کمک به دولت صدام در جنگ تحمیلی 8 سال دفاع مقدس از سوی آمریکا بوجود آمد که روند بی اعتمادی ایران به آمریکا را تا کنون تغییر نداده است.

سخنگوی فراکسیون رهروان مجلس با تاکید  براینکه درحال حاضر خسارات وارده ناشی از شیطنت های آمریکا کمتر از گذشته نیست، بیان کرد: مقامات آمریکایی از دوران ریاست جمهوری کارتر تاکنون با دروغ گویی ها و مواضع دوگانه خود علیه ملت ایران دیواربی اعتمادی را بلندتر کرده و هیچ گاه حاضر به تغییررویکرد خود نسبت به  دیپلماسی مقامات دولت های ایران نشدند. اما می توان گفت که تسخیر لانه جاسوسی نقطه عطف  مبارزه ملت ایران با شیطان بزرگ است.

نعیمی افزود: متاسفانه آمریکا با ابزار زور خواهان اعمال خواسته های خود بر علیه ملت ایران است، به عبارت بهتر آمریکا هم پای میزمذاکره نشسته  وهم خواسته های خود را تحمیل می کند.البته جمهوری اسلامی هم در این راستا ازمذاکره و شعار مرگ بر آمریکا توام استفاده می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: به مواضع آمریکا درخصوص ایران تنها در شرایطی می توان اعتماد کرد که  این کشور در برخورد با ایران مستقل عمل کند، این درحالی است که آمریکا از جایی دستور می گیرد که نه حکومت بوده و نه دولت مستقلی است.بلکه یک رژیم غاصب بوده که با هیچ اقدامی ماهیت جعلی و نامشروع آن عوض نمی‌شود.

 

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا نقطه عطف انقلاب بود

مهناز بهمنی با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا مهمترین نقطه عطف انقلاب اسلامی است گفت:  باید توجه داشت که  شاید  به دلیل اهمیت فراوان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا است که امام خمینی (ره) روز تاریخی 13 آبان ماه را ملقب به انقلاب دوم نامیده اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: واکنش قدرت های جهان  به افشاگریهای اسنودن و سایه جاسوسی‌های آمریکا بر نشست اتحادیه اروپا در هفته اخیر نشان داده است که افشاگریهای این مامور سابق واقعیت داشته و رهبران و مردم جهان 34 سال پس از انقلاب اسلامی این موضوع را درک کرده اند  و این نشان دهنده بصیرت نافذ انقلاب اسلامی است .

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی  گفت : تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه، تسخیر لانه جاسوسی و شهادت محمدحسین فهمیده سه واقعه تاریخی است که نمی‌توان هیچ یک را از نظر اهمیت نسبت به دیگری مهم‌تر دانست ، زیرا هر کدام در دوره وقوع تاثیر‌گذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی تغییر داده‌اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به بیانات حضرت امام خمینی (ره) ادامه داد : تا زمانی که دولت امریکا از روحیه استکباری خود و تهدید، دست بر ندارد، ملت ایران، فریب سخنان به ظاهر آشتی جویانه دولت امریکا را نخواهد خورد و به هیچ وجه نیز از استقلال، آزادی، منافع ملی و حقوق خود عقب نشینی نخواهد کردو این موضوع در 34 سال گذشته مورد تاکید ملت ایران بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet