خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/08/12 17:12:49
سرویس اجتماعی
لاریجانی؛ضرورت پایان یافتن پروژه‌های عمرانی در حوزه سلامت

بیمه درمان باید از بیمه بازنشستگی جدا شود

رئیس مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر جداسازی بیمه درمان از بازنشستگی، گفت: برای ایجاد تحول درحوزه سلامت لازم است بیمه درمان از بازنشستگی جدا شود زیرا در این صورت تمام منابع تخصیص یافته در زمینه بهداشت و سلامت مشخص خواهد شد.
بیمه درمان باید از بیمه بازنشستگی جدا شود رئیس مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر جداسازی بیمه درمان از بازنشستگی، گفت: برای ایجاد تحول درحوزه سلامت لازم است بیمه درمان از بازنشستگی جدا شود زیرا در این صورت تمام منابع تخصیص یافته در زمینه بهداشت و سلامت مشخص خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/43169.jpg بیمه,درمان,باید,از,بیمه,بازنشستگی,جدا,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی امروز (یکشنبه 12 آبان ماه) باحضور در کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس افزود: براساس گزارشات ارائه شده مشخص است که یک کار مبنایی درستی در کمیسیون انجام شده است.

وی ادامه داد: بدون شک کمیسیون بهداشت و درمان برای رسیدن به اهداف خود نیاز به یک سری بازنگری دارد و ما نیز در زمینه برنامه ریزی استراتژیک آموزش لازم را به اندازه کافی ندیده ایم؛ به طور حتم هر کاری که از دست هیأت رئیسه مجلس برآید برای حمایت و پشتیبانی از پیشبرد نقشه راه کمیسیون به کار خواهیم بست.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با یادآوری درخواست عده ای از اعضای کمیسیون مبنی بر افزایش تعداد نیروی انسانی برای رسیدن به اهداف کمیسیون بهداشت تأکید کرد: بدون شک در صدد خواهیم بود تا نیروی انسانی افزایش یابد تا کارها با سهولت انجام گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: پیشنهاد تشکیل اتاق فکر نیز از اقدامات خوبی به شمار می رود که لازم است هر چه زودتر زمینه راه اندازی آن فراهم شود و بدیهی است برای رسیدن به این مهم نیز از پشتیبانی هیأت رئیسه نیز برخوردار خواهید بود.

لاریجانی تأکید کرد: استفاده از ظرفیت نخبگان در جامعه بهترین اقدامی است که می توان با تشکیل اتاق فکر از آنها بهره گرفت.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به درخواست برخی اعضای کمیسیون مبنی بر تمهیدات لازم برای سفر نمایندگان به خارج از کشور برای ارزیابی وضعیت حوزه سلامت آنها و اجرای آن در کشورمان یادآور شد: برای رسیدن به این امر منعی وجود ندارد اما به هر حال بهتر است ملاحظاتی نسبت به وضعیت مالی دولت داشته باشیم تا در این خصوص حداقلی عمل شود.

وی ادامه داد: بهتر است جایی که ضرورت دارد به خارج از کشور سفر کرد و مشکلات مالی همه بخش های کشور نیز در نظر گرفته شود در ضمن باید به این نکته توجه شود برای دریافت بسیاری از اطلاعات نیاز به سفر کردن نیست و می توان برخی از این موارد را از بخش های مختلف اخذ کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد اعتراض یکی از نمایندگان مبنی بر آلوده بودن برخی محصولات غذایی کشاورزی افزود: مسئله سلامت در غذا حائز اهمیت است و از مسائلی است که با مشارکت وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی و بخش های خصوصی می توان به آن توجه ویژه ای داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم با پذیرفتن واقعیت که حوزه سلامت با چالش های زیادی روبرو است افزود: متأسفانه در کشور ما این امر در اولویت اول قرار نداشت در حالی که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها به آن تأکید داشتند البته این مهم نیز به نحوه اداره کشور بر می گردد. بدان معنا که وقتی کشور از لحاظ توسعه رشد سریع نداشته باشد بطور طبیعی اول به حقوق و مزایا توجه می شود.

لاریجانی گفت: باید پذیرفت که در اداره کشور این روش غلط است و تا وضع توسعه کشور رشد قابل ملاحظه ای نداشته باشد در حوزه بهداشت و درمان نیز نمی توان توقع تحول انقلاب را داشت.

نماینده مردم قم در مجلس نهم به ارائه پیشنهاداتی برای ایجاد تحول در حوزه سلامت کشور پرداخت و یادآور شد: بهتر است ابتدا در خصوص بودجه سال آینده کل کشور از هم اکنون برنامه ریزی صورت گیرد و پیشنهادات عملیاتی که قابل اجراست در نظر گرفته شود.

وی افزود: به طور حتم اگر پیشنهاداتی برای تأمین منابع به درستی وجود نداشته باشد نمی توان انتظار تحول عظیم را در حوزه سلامت داشت.

لاریجانی گفت: بهترین راه آن است که پول یارانه هایی را که ناعادلانه تقسیم شد و نتوانست در حوزه سلامت تزریق شود باید مقداری از آن به سمت این حوزه سوق داده شود زیرا از بودجه جاری نمی توان پول خوبی را برای بخش بهداشت و درمان دریافت کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تأکید کرد: با همکاری وزارت بهداشت لازم است منبعی به وجود آید تا در اختیار وزارت بهداشت و بیمه ها قرار گیرد و در این صورت میزان پرداختی مردم برای هزینه های درمان تقریباً به صفر می رسد.

نماینده مردم قم در مجلس نهم گفت: متأسفانه دولت قبل در بحث هدفمندی یارانه ها نمره قابل قبولی دریافت نکرد زیرا نتوانست قانون را به درستی اجرا کند که همین امر باعث ایجاد تورم در کشور شد.

وی افزود: من پیشنهاد دیگری دارم و آن این است که بیمه درمان از بیمه بازنشستگی جدا شود زیرا تلفیق آن باعث مشکلاتی در کشور شده است و دائما وزارت بهداشت عنوان می کند که پول ما پرداخت نمی شود.

لاریجانی ادامه داد: در ادغام بیمه درمان از بیمه بازنشستگی مشکلاتی ایجاد می شود در حالی که این دو مقوله هایی جدا هستند؛ در مجمع تشخیص مصلحت نظام این موضوع مطرح شد و من در آن جلسه اصرار کردم تا تکلیف این مهم روشن شود حال باید قانون آن آورده شود تا جداسازی بیمه بازنشستگی از درمان انجام گیرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک با جداسازی بیمه درمان از بازنشستگی منابع ما در زمینه بهداشت و سلامت یک جا خواهد بود و وزیر بهداشت نمی تواند اعلام کند که پول ما پرداخت نشده است.

وی با یادآوری اقدامات عمرانی در حوزه سلامت گفت: با این اوضاع نمی توان خیلی از کارها را به نتیجه رساند به عنوان مثال ساخت یک بیمارستان حدود 20 سال به طول می انجامد که در این صورت هیچ نفعی برای کشور نخواهد داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: معمولا این پروژه‌ها باید یکسال تا دو سال به طول بیانجامد و من توصیه می کنم باید مکانیزمی برای واگذاری این‌ها به بخش خصوصی عمومی انجام گیرد تا این مشکل نیز رفع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet