حلول ماه ربیع الاول
1392/08/12 18:06:23
سرویس بین الملل
کاییدی در دیدار با گروه دوستی پارلمانی ارمنستان:

اقلیت‌های دینی از حقوقی برابر با سایر شهروندان ایرانی برخوردارند

گالوست ساهاکیان رئیس گروه دوستی پارلمانی ارمنستان و ایران پیش از ظهر امروز (یکشنبه ۱۲ آبان‌ماه) با علی کائیدی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
اقلیت‌های دینی از حقوقی برابر با سایر شهروندان ایرانی برخوردارند گالوست ساهاکیان رئیس گروه دوستی پارلمانی ارمنستان و ایران پیش از ظهر امروز (یکشنبه 12 آبان‌ماه) با علی کائیدی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/51010.jpg اقلیت‌های,دینی,از,حقوقی,برابر,با,سایر,شهروندان,ایرانی,برخوردارند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کائیدی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ارمنستان در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه تاریخی و خوب مناسبات دو کشور، بر لزوم گسترش ارتباطات در همه عرصه‌ها به ویژه روابط پارلمانی تاکید کرد و افزود: توسعه مناسبات با ارمنستان از اهمیت فراوانی برخوردار است و گروههای دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور می‌بایست در تقویت سطح ارتباطات و همکاری‌های دوستانه فیمابین تلاش نمایند.

وی در ادامه اعلام کرد: ‌توسعه مناسبات دوستانه با ارمنستان مورد حمایت مجلس شورای اسلامی به ویژه گروه دوستی پارلمانی ایران و ارمنستان قرار دارد.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران اقلیت‌های دینی از حقوقی برابر با سایر شهروندان ایرانی برخوردارند گفت:‌احترام به انسان‌ها فارغ از قوم و مذهب و نژاد از آموزه‌های اساسی دین مبین اسلام است، بر این اساس جامعه ایرانی همواره ارتباطات دوستانه‌ای با اقلیت‌های دینی داشته است.

عضو کمیسیون بهداشت و رمان مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار رفع موانع موجود بر سر گسترش مناسبات دوستانه دو کشور در تمامی زمینه‌ها شد و گفت: تداوم رفت و آمدها میان مسئولان دو کشور راه را برای افزایش سطح مبادلات هموار می‌کند و در بردارنده منافع هر دو ملت می‌باشد.

گالوست ساهاکیان رئیس گروه دوستی پارلمانی ارمنستان و ایران نیز در ادامه این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران و دیدار با مسئولان ایرانی گفت: جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی ارمنستان با توجه به سابقه‌ی تاریخی روابط دولت از جایگاه و اهمیت بالایی برخوردار است و پارلمان ارمنستان از گسترش مناسبات دوستانه فیمابین حمایت می‌کند.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت نقش مجالس قانونگذاری در گسترش سطح مناسبات دو کشور خواستار توسعه ارتباطات مجالس ارمنستان و ایران گردید.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ارمنستان و ایران همچنین خواستار رایزنی بیشتر دو کشور در جهت کمک به حل مسائل مشکلات منطقه شد و در پایان نسبت به گسترش مراودات دو کشور به ویژه در عرصه‌ی اقتصادی و بازرگانی ابراز امیدواری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet