حلول ماه ربیع الاول
1392/08/13 11:19:13
سرویس اقتصادی
گروسی مطرح کرد:

ضرورت اصلاح طرح شبنم/قاچاق سالانه 20 میلیارد دلاری در کشور

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به نقایص طرح شبنم گفت: باید پذیرفت در طرح شبنم مشکلات اساسی وجود دارد که نمونه بارز آن سهولت فروش برچسب های تقلبی طرح شبنم است، لذا ضرورت اصلاح یا جایگزبنی طرح شبنم احساس می شود.
ضرورت اصلاح طرح شبنم/قاچاق سالانه 20 میلیارد دلاری در کشور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به نقایص طرح شبنم گفت: باید پذیرفت در طرح شبنم مشکلات اساسی وجود دارد که نمونه بارز آن سهولت فروش برچسب های تقلبی طرح شبنم است، لذا ضرورت اصلاح یا جایگزبنی طرح شبنم احساس می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43094.jpg ضرورت,اصلاح,طرح,شبنم/قاچاق,سالانه,20,میلیارد,دلاری,در,کشور Icana

 حسین گروسی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: باید پذیرفت در طرح شبنم مشکلات اساسی وجود دارد که نمونه بارز آن فروش برچسب های تقلبی طرح شبنم است.

نماینده شهریار، ملارد و شهر قدس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید توجه داشت که سیستم فعلی طرح شبنم در زمینه مبارزه با قاچاق کالا تاثیر گذار نبوده است این در حالی است که یکی از اهداف مهم اجرای این طرح جلوگیری از ورود کالای قاچاق است.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: نکته تامل برانگیز این است که در حال حاضر 20میلیارد دلار در سال کالای قاچاق وارد کشور می شود و تاکنون طرح شبنم نیز در زمینه کاهش ورود کالای قاچاق نتوانسته عملکرد مطلوبی داشته باشد.

گروسی افزود: باید توجه داشت که متاسفانه برچسب های تقلبی طرح شبنم در برخی نقاط به سهولت در اختیار افراد قرار گرفته می شود و متخلفین می توانند کالاهای قاچاق را با این برچسب ها به فروش برسانند.

وی گفت: با توجه به مشکلات طرح شبنم ضرورت آسیب شناسی و اصلاحات در این طرح احساس می شود و باید توجه داشت زمانی می توان عنوان کرد که اینگونه طرح ها در عمل موفق بوده است که بتوان بطور مثال با اجرای طرح ورود بیست میلیارد دلار کالای قاچاق را به کشور کنترل کرد.

وی در خصوص حذف طرح شبنم ادامه داد: باید توجه داشت که در حال حاضر طرح شبنم بطور کامل حذف نشده بلکه این طرح متوقف شده است لذا باید در این مدت از سوء استفاده های احتمالی متخلفان جلوگیری کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: نهادها و سازمان های مربوطه باید در زمینه جلوگیری از ورود کالای قاچاق فعالیت بیشتری داشته باشند به دلیل اینکه در صورت کنترل کالای قاچاق می توان تولید را رونق داد و به تبع آن اشتغالزایی افزایش یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet