حلول ماه ربیع الاول
1392/08/13 10:14:24
سرویس سیاسی
ظریف در گفت و گو با خانه ملت؛ تنازلی درسیاست‌خارجی رخ نداده است

وزارت‌خارجه سیاست نظام رادنبال می‌کند/ تاکتیک دیپلماسی ایران درمذاکرات صحیح است

وزیر امورخارجه با بیان اینکه انتقاد حق مردم است، گفت: با وجود انتقادات اعتقاد دارم تاکتیک و روش دیپلماسی ایران در مذاکرات هسته‌ای صحیح است.
وزارت‌خارجه سیاست نظام رادنبال می‌کند/ تاکتیک دیپلماسی ایران درمذاکرات صحیح است وزیر امورخارجه با بیان اینکه انتقاد حق مردم است، گفت: با وجود انتقادات اعتقاد دارم تاکتیک و روش دیپلماسی ایران در مذاکرات هسته‌ای صحیح است. https://cdn.icana.ir/d/019/43770.jpg وزارت‌خارجه,سیاست,نظام,رادنبال,می‌کند/,تاکتیک,دیپلماسی,ایران,درمذاکرات,صحیح,است Icana

محمدجواد ظریف در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت  درباره تاثیر شعار مرگ برآمریکا بر نتایج مذاکرات ایران با اعضای 1+5 ، گفت: مذاکرات ایران درباره مسائل هسته ای با مقامات آمریکا نیست، بلکه مذاکرات برای حل موضوع هسته ای با کشورهای عضو 1+5 است.

تاکتیک و روش دیپلماسی ایران در مذاکرات هسته‌ای صحیح است

وی در پاسخ به این سئوال که برخی نسبت به تاکتیک وسبک وزارت امورخارجه در برخورد با کشورهای عضو 1+5 انتقاد دارند، افزود: انتقاد حق مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است اما من اگر اعتقاد داشتم که روش وزارت خارجه در سیاست خارجی صحیح نیست هرگز از این روش استفاده نمی کردم.

وزارت خارجه سیاست نظام را دنبال می‌کند/هیچ تنازلی در سیاست خارجی کشور رخ نداده است

ظریف به خانه ملت گفت: آنچه هم اکنون در جامعه بین الملل مشاهده می شود، بیان کننده این موضوع است که بدخواهان ایران منزوی شدند و بدون هیچ تنازلی جمهوری اسلامی توانسته نقش خود را به صورت جدی تری در سطح بین المللی ایفا کند.

وی تصریح کرد: قطعا اتفاقات اخیر و تغییر رویکرد غربی‌ها در قبال برنامه هسته ای ایران، معیار قضاوتی است که آیا سیاست وزارت امور خارجه- که در واقع سیاست نظام است- موفق بوده است یا خیر.

مجلس محل تصمیم‌گیری دربار تشکیل گروه دوستی‌ پارلمانی ایران و آمریکا است

وزیر امور خارجه درباره تشکیل گروه دوستی پارلمانی ایران و آمریکا، گفت: تصمیم گیری درباره این موضوع با مجلس شورای اسلامی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet