حلول ماه ربیع الاول
1392/08/13 08:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رضایی کوچی مطرح کرد:

ارائه طرح انتزاع وزارت راه وشهرسازی در صورت عدم ارائه لایحه دولت

عضو کمیسیون عمران مجلس می گوید:مجلس با توجه به ضرورت تفکیک دو وزارتخانه راه و شهرسازی طرحی دو فوریتی در این خصوص آماده کرده بود که با روی کار آمدن دولت یازدهم و اعلام این مسئله از جانب دولت که برای این اقدام لایحه به مجلس می فرستد، این طرح مجلس متوقف شد اما در صورتی که دولت بیش از این در ارائه این لایحه تعلل کند، مجلس طرح خود را در این خصوص پیگیری می کند.
ارائه طرح انتزاع وزارت راه وشهرسازی در صورت عدم ارائه لایحه دولت عضو کمیسیون عمران مجلس می گوید:مجلس با توجه به ضرورت تفکیک دو وزارتخانه راه و شهرسازی طرحی دو فوریتی در این خصوص آماده کرده بود که با روی کار آمدن دولت یازدهم و اعلام این مسئله از جانب دولت که برای این اقدام لایحه به مجلس می فرستد، این طرح مجلس متوقف شد اما در صورتی که دولت بیش از این در ارائه این لایحه تعلل کند، مجلس طرح خود را در این خصوص پیگیری می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/44040.jpg ارائه,طرح,انتزاع,وزارت,راه,وشهرسازی,در,صورت,عدم,ارائه,لایحه,دولت Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمدرضا رضایی کوچی، عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت  گفت: در زمانی که دولت یازدهم روی کار امد ، وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد که انتزاع وزارت راه و شهرسازی و تفکیک این دو وزارتخانه در دستور کار دولت قرار داد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: مجلس در همان روزها طرحی را تهیه و تعداد زیادی امضا نیز در این خصوص جمع شده بود تا تفکیک این دو وزارتخانه از هم در مجلس مورد بررسی قرار گیرد .

رضایی کوچی تصریح کرد: زمانی که دولت یازدهم این مسئله را مطرح کرد طرح مجلس پیگری نشد و منتظر لایحه دولت در این خصوص ماندیم.

وی ادامه داد: متاسفانه به نظر می رسد که دولت پیگیری  این مقوله را در دستور کار ندارد که در این صورت مجلس طرح خود را در این خصوص پیگیری می کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به ضرورت تفکیک این دو وزارتخانه گفت: بخش مسکن واحدی ایستا است، ساخت و ساز ساختمان در یک مکان خاص انجام می‌شود در حالی که حمل و نقل بخشی پویا و حرکت‌دار و در واقع دینامیک است.

به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)عضو کمیسیون عمران مجلس در خاتمه تصریح کرد: به نظر می‌رسد تفکیک وزارت راه و شهرسازی ایده درستی بوده چرا که اولین بخش توسعه کشور، آبادانی راه‌ها و جاده‌ها است و برای موفقیت در توسعه اقتصادی و تولید ملی نیازمند توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها هستیم. همچنین در عرصه حمل و نقل ریلی، دریایی، کشتیرانی و هوایی کار سختی پیش روی داریم و نیازمند وزراتخانه پرباری هستیم./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet