هدر موبایل
1392/08/13 11:25:43
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار با رئیس کمیته امور بین المللی، دفاعی و امنیت مجلس قزاقستان:

همکاری ایران و قزاقستان بر تحولات پرشتاب منطقه و جهان تأثیر می‌گذارد

مئولن اشیمبایف رئیس کمیته امور بین المللی، دفاعی و امنیت مجلس قزاقستان عصر امروز (یکشنبه ۱۲/۸/۹۲) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار و گفت وگو کرد.
همکاری ایران و قزاقستان بر تحولات پرشتاب منطقه و جهان تأثیر می‌گذارد مئولن اشیمبایف رئیس کمیته امور بین المللی، دفاعی و امنیت مجلس قزاقستان عصر امروز (یکشنبه 12/8/92) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار و گفت وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/50991.jpg همکاری,ایران,و,قزاقستان,بر,تحولات,پرشتاب,منطقه,و,جهان,تأثیر,می‌گذارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با اشاره به مشترکات و ظرفیت های فراوان دو کشور برای توسعه روابط دو جانبه و منطقه ای در همه زمینه های مورد علاقه طرفین گفت: روند رو به رشد مناسبات و همکاری های دو کشور ایران و قزاقستان و تداوم رایزنی های دوستانه در مجامع بین المللی و منطقه ای تأثیر قابل توجهی بر تحولات پرشتاب منطقه ای و جهانی دارد.

بروجردی در همین راستا افزود: مجلس آمادگی  کامل برای توسعه روابط دو جانبه ارتقاء سطح مناسبات و استمرار رایزنی ها و همکاری های متقابل با نمایندگان مجلس قزاقستان رادارد.

بروجردی درادامه این دیدار با اشاره به تحولات سوریه گفت: محاسبات اشتباه برخی کشورهای منطقه، دخالت کشورهای بیگانه و اصرار بر حل نظامی بحران سوریه موجب بروز فجایع وخیم انسانی و تروریستی در سوریه شده است.

وی در ادامه از ارسال سلاح، آموزش نظامی تروریست ها و ورود و اعزام نیروهای تندرو به کشور سوریه بعنوان تبعات ناگوار دخالت بیگانگان در سوریه نام برد و اظهار کرد: گسترش تروریزم و تهدیدات امنیتی برای کشورهای منطقه و جهان از عوارض حاد دخالت در سوریه توسط قدرت های غربی و همپیمانان منطقه ایشان است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار با اشاره به پرونده هسته ای کشورمان گفت: به رسمیت شناختن حق ملت ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای مبنای واقعی مذاکره نمایندگان جمهوری اسلامی ایران شده است که این قابلیت ها می توانند ظرفیت های بالایی برای توسعه همکاری های ایران و قزاقستان در همه عرصه های مورد علاقه ایجاد نمایند.

آقای اشیمبایف رئیس کمیته امور بین الملللی، دفاعی و امنیت مجلس قزاقستان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از روابط نزدیک تهران و آلماتی، گفت: قزاقستان از تقویت این روابط در عرصه های اقتصادی و سیاسی حمایت می کند.

وی افزود: پارلمان و دولت قزاقستان از همکاری های مؤثر میان دو پارلمان و رایزنی های مستمر میان مقامات دو کشور در مجامع مختلف پارلمانی منطقه ای و نهادهای بین المللی استقبال می نماید.

اشیمبایف در ادامه با اشاره به پرونده هسته ای کشورمان گفت: قزاقزستان در ادامه با اشاره به پرونده هسته ای کشورمان گفت: قزاقستان از فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران و حل پرونده هسته ای جمهوری اسلامی ایران از طریق مذاکره حمایت کرده و آمادگی همکاری جهت میزبانی مجدد مذاکرات ایران با گروه 1+5 را دارد.

رئیس کمیته امور بین المللی، دفاعی و امنیت مجلس قزاقستان در پایان با اشاره به بحران سوریه ابراز عقیده کرد که این بحران راه حل نظامی ندارد و تنها با شیوه های دیپلماتیک و سیاسی از جمله ادامه مذاکرات می توان به خونریزی ها در سوریه پایان داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet