هدر موبایل
1392/08/13 10:33:34
سرویس اقتصادی
سرقینی در گفت و گو با خانه ملت: معدن انگوران واگذار نمی شود

فاینانس هفت طرح‌ فولادی در مرحله نهایی/ تعیین عوارض برای مواد خام معدنی

معاون معدنی وزیر صنعت ،معدن و تجارت با بیان آخرین وضعیت هفت طرح فولادی از واگذار نشدن معدن انگوران به بخش خصوصی خبر داد و گفت: مشارکت بیشتر بخش خصوصی در معادن، تقویت اکتشافات سیستماتیک و پرداختن به صنایع معدنی به طور خودکار رشد و توسعه معادن را در پی دارد.
فاینانس هفت طرح‌ فولادی در مرحله نهایی/ تعیین عوارض برای مواد خام معدنی معاون معدنی وزیر صنعت ،معدن و تجارت با بیان آخرین وضعیت هفت طرح فولادی از واگذار نشدن معدن انگوران به بخش خصوصی خبر داد و گفت: مشارکت بیشتر بخش خصوصی در معادن، تقویت اکتشافات سیستماتیک و پرداختن به صنایع معدنی به طور خودکار رشد و توسعه معادن را در پی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/51076.jpg فاینانس,هفت,طرح‌,فولادی,در,مرحله,نهایی/,تعیین,عوارض,برای,مواد,خام,معدنی Icana

جعفر سرقینی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آخرین وضعیت هفت طرح فولادی کشور تصریح کرد: مسائل مربوط به تامین فاینانس طرح های فولادی در مراحل نهایی قرار دارد و بعد از نهایی شدن فاینانس، تکمیل طرح ها سرعت بیشتری به خود می گیرد.

معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره مباحثی مبنی بر اتمام عمر معدن انگوران طی 10 تا 15 سال آینده نیز افزود: این معدن حدود هشت میلیون تن ذخیره دارد و پایان عمر این معدن که برخی اعلام می کنند 15 سال است مشخص نیست.

 وی  درباره واگذاری معدن انگوران نیز گفت: بحث واگذاری معدن انگوران در چند سال اخیر مطرح بود اما این معدن  به بخش خصوصی واگذار نخواهد شد.

معاون امور معدنی  وزیر صنعت در ادامه از وضع عوارض برای خام فروشی در حوزه معدن خبر داد و اضافه کرد: در برنامه سه ساله پیش بینی شده که عوارض سنگ آهن خام و دانه بندی به 20 درصد برسد و عوارض کنسانتره و گندله به 10 درصد کاهش یابد و سال بعد 10 درصد به عوارض سنگ آهن خام اضافه و هر سال 5 درصد دیگر نیز اضافه شود و از عوارض کنسانتره و گندله 5 درصد کاسته شود.

سرقینی تصریح کرد: لازم باشد برای بقیه موارد هم عوارض وضع می کنیم تا تولیدات معدنی با حداکثر ارزش افزوده صادر شوند.

اکتشاف سیستماتیک در معادن

معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان مهمترین برنامه های خود در بخش معادن افزود: مشارکت بیشتر بخش خصوصی در معادن، تقویت اکتشافات سیستماتیک و پرداختن به صنایع معدنی  به طور خودکار رشد و توسعه معادن را در پی دارد.

وی همچنین درباره ابهاماتی که در مناقصه و مزایده ها در بخش معادن وجود دارد، گفت:روش ما شفاف سازی در مناقصه ها و مزایده ها است و اگر در این راستا شفاف سازی شود ابهامات کمتر می شود.

معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره درآمدهای حاصل از معادن ادامه داد: درآمد معادن در شش ماهه امسال 270 میلیارد تومان بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet