خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/14 08:07:45
سرویس اقتصادی
علی پور خنکداری:

دولت مسکن مهر را تا زمان ایجاد طرح جایگزین ادامه دهد

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به اینکه ساخت مسکن ارزان قیمت در کشور باید ادامه یابد، گفت: دولت می‌تواند طرح مسکن مهر را متوقف کند، اما باید این امر را نیز مدنظر قرار دهد که آیا طرحی برای جایگزین کردن آن در اختیار دارد یا خیر، در این راستا نیز می‌تواند از هر اسم و نامی همچون مسکن اجتماعی و یا صندوق پس‌انداز مسکن استفاده کند.
دولت مسکن مهر را تا زمان ایجاد طرح جایگزین ادامه دهد عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به اینکه ساخت مسکن ارزان قیمت در کشور باید ادامه یابد، گفت: دولت می‌تواند طرح مسکن مهر را متوقف کند، اما باید این امر را نیز مدنظر قرار دهد که آیا طرحی برای جایگزین کردن آن در اختیار دارد یا خیر، در این راستا نیز می‌تواند از هر اسم و نامی همچون مسکن اجتماعی و یا صندوق پس‌انداز مسکن استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/51074.jpg دولت,مسکن,مهر,را,تا,زمان,ایجاد,طرح,جایگزین,ادامه,دهد Icana

کمال علی پور خنکداری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه اجرا و راه اندازی تمامی طرح‌های عمرانی در کشور هزینه بر خواهد بود، گفت: اینکه گفته می‌شود طرح مسکن مهر هزینه‌های بسیاری بر کشور تحمیل کرده نادرست نیست، اما در شرایط فعلی اجرا و راه اندازی هر طرح و پروژه‌ عمرانی در کشور هزینه بر خواهد بود.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، افزود: ساخت مسکن ارزان قیمت از وظایف اصلی دولت محسوب می‌شود، چراکه مسکن دار شدن آحاد مردم امری است که حتی در قانون نیز به آن اشاره شده است.

وی تصریح کرد: هدف اصلی هر دولت ایجاد شرایط مناسب برای خانه‌دار شدن مردم است، از این رو آنچه در این بین مهم تلقی می‌شود مطرح کردن اسامی و نام‌ها همچون مسکن مهر و یا مسکن اجتماعی و غیره نیست، بلکه صاحب‌خانه شدن افراد فاقد مسکن ملاک اصلی است.

علی پور خنکداری اظهار کرد: دولت موظف است سالی یک میلیون دویست هزار واحد مسکونی در قالب تسهیلات و موارد دیگر در اختیار افراد فاقد مسکن قرار دهد که در این راستا هرچند دولت احمدی نژاد تلاش‌های بسیاری برای خانه‌دار شدن مردم انجام داد، اما نتوانست بر طبق برنامه تعیین شده واحدهای مسکونی را در اختیار افراد قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، عنوان کرد: دولت می‌تواند طرح مسکن مهر را متوقف کند، اما باید این امر را نیز مدنظر قرار دهد که آیا طرحی برای جایگزین کردن آن در اختیار دارد یا خیر، در این راستا نیز می‌تواند از هر اسم و نامی همچون مسکن اجتماعی و یا صندوق پس‌انداز مسکن استفاده کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس، خاطر نشان کرد: باید اعتراف کرد هرچند طرح مسکن مهر افراد زیادی را صاحب خانه کرد، اما این طرح در مکان یابی خود دچار اشتباه شد و اینکه در حال حاضر گفته می‌شود این پروژه مشکلاتی را برای کشور بوجود آورده قابل پذیرش است./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet