حلول ماه ربیع الاول
1392/08/13 11:25:26
سرویس اقتصادی
اکبریان در گفتگو با خانه ملت مطرح کرد: دریافت بهره 31 درصد برای بازپرداخت تسهیلات

خودورسازان 4 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی دارند/ برخورد سرد بانکی‌ها با خودروسازان

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزارت صنعت به جای افزایش قیمت خودرو با توجه به قانون ارتقاء کیفیت تسهیلات در اختیار خودروسازان قرار دهد، نظارت بیشتری بر آنها داشته باشد نه اینکه هر چه فشار است بر دوش مصرف کننده باشد.
خودورسازان 4 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی دارند/ برخورد سرد بانکی‌ها با خودروسازان نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزارت صنعت به جای افزایش قیمت خودرو با توجه به قانون ارتقاء کیفیت تسهیلات در اختیار خودروسازان قرار دهد، نظارت بیشتری بر آنها داشته باشد نه اینکه هر چه فشار است بر دوش مصرف کننده باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/43048.jpg خودورسازان,4,هزار,میلیارد,تومان,معوقات,بانکی,دارند/,برخورد,سرد,بانکی‌ها,با,خودروسازان Icana

عزیز اکبریان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، مشکل خودروسازان در عدم توانایی در تامین نقدینگی است، افزود:‌ دولت باید به خودروسازان تسهیلات ارائه دهد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: خودروسازان ما حدود3 تا 4 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی دارند و دولت برای تسهیل پرداخت معوقات خودروسازان از آنها حمایت کند و این تسهیلات باید با بهره کمتری در اختیار خودروسازان قرار گیرد همان طور که در سایر کشورهای دنیا این اتفاق رخ می دهد.

وی همچنین با یادآوری قانون ارتقا کیفیت خودرو ادامه اداد: وزارت صنعت به جای افزایش قیمت خودرو با توجه به قانون ارتقاء کیفیت تسهیلات در اختیار خودروسازان قرار دهد و نظارت بیشتری بر آنها داشته باشد نه اینکه هر چه فشار است بر دوش مصرف کننده باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: خودروسازی که چندین هزار میلیارد تومان بدهی بانکی دارد نمی تواند معوقات خود را جبران کند.

اکبریان افزود: اگر دولت تسهیلات مناسب در اختیار خودروسازان قرار دهد علاوه بر این که از خودروسازان حمایت می شود و هم بار افزایش قیمت بر دوش مردم نیست.

وی  با بیان اینکه بانک ها با خودرو سازان به سردی برخورد می کنند و این صنعت از سوی آنان حمایت نمی شوند ،تاکید کرد: خودروسازان در پرداخت تسهیلاتی که از بانک ها دریافت کرده اند ناتوانند و بعضا تسهیلات خود را با بهره 31 درصد بازپرداخت می کنند.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: مجلس سال گذشته قرار شد دولت به هر خودروساز هزار میلیارد تومان تسهیلات ارائه دهد که اگر این اعتبار در اختیار آنها قرار می گرفت قیمت خودرو کنترل می شد وشاهد افزایش قیمت نبودیم که متاسفانه دولت گذشته تعهد خود را انجام نداد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet