حلول ماه ربیع الاول
1392/08/13 12:11:15
سرویس اقتصادی
محمدزاده:

تکمیل طرح‌های نیمه تمام مسکن مهر با دو هزار میلیارد تومان امکان‌پذیر نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به تخصیص مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان به طرح‌های ناتمام مسکن مهر از طریق بانک مرکزی، گفت: هرچند اختصاص این مبلغ می‌تواند راهکاری برای برون رفت از مشکلات طرح‌های نیمه تمام مسکن مهر باشد، اما به نظر نمی‌رسد این مبلغ برای پروژه‌های مسکن مهر کافی باشد.
تکمیل طرح‌های نیمه تمام مسکن مهر با دو هزار میلیارد تومان امکان‌پذیر نیست عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به تخصیص مبلغ 2 هزار میلیارد تومان به طرح‌های ناتمام مسکن مهر از طریق بانک مرکزی، گفت: هرچند اختصاص این مبلغ می‌تواند راهکاری برای برون رفت از مشکلات طرح‌های نیمه تمام مسکن مهر باشد، اما به نظر نمی‌رسد این مبلغ برای پروژه‌های مسکن مهر کافی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/46192.jpg تکمیل,طرح‌های,نیمه,تمام,مسکن,مهر,با,دو,هزار,میلیارد,تومان,امکان‌پذیر,نیست Icana

حسین محمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تخصیص مبلغ 2000  میلیارد تومان به طرح‌های ناتمام مسکن مهر از طریق بانک مرکزی، گفت: هرچند اختصاص این مبلغ می‌تواند راهکاری برای برون رفت از مشکلات طرح‌های نیمه تمام مسکن مهر باشد، اما به نظر نمی‌رسد این مبلغ برای پروژه‌های مسکن مهر کافی باشد.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی، افزود: دولت خود را مکلف به اتمام طرح‌های نیمه تمام مسکن مهر می‌داند و حتی وزیر راه و شهرسازی نیز بر این امر تاکید داشته است، اما در شرایط فعلی برای تکمیل طرح‌های مسکن مهر به بیش از2هزار میلیارد تومان نیاز است.

وی در خصوص متوقف شدن مسکن مهر و جایگزین کردن طرح‌های دیگر همچون مسکن اجتماعی، تصریح کرد: یکی از وظایف اصلی دولت ساخت مسکن ارزان قیمت برای مردم است، لذا دولت موظف است از هر طریقی و با استفاده از سرمایه‌های موجود خود، افراد فاقد مسکن و آسیب پذیر را صاحب‌خانه کند.

محمدزاده اظهار کرد: اگر طرح مسکن مهر متوقف شود و دولت نیز جایگزینی برای آن ارائه نکند بدون شک افزایش تقاضا در بازار مسکن ایجاد و در نتیجه نرخ ملک و اجاره بها نیز سرعت و شتاب محسوسی به خود خواهد گرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، عنوان کرد: مسکن مهر موفقیت‌های خوبی در بازار مسکن به جای گذاشت، لذا دولت باید با مطالعه دقیق اثرات مثبت و منفی این طرح، وارد پروژه‌های دیگری همچون مسکن اجتماعی و غیره شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس، خاطر نشان کرد: طرح مسکن اجتماعی بر گرفته از تجارب گذشته آخوندی و همچنین طرح مسکن مهر خواهد بود، از این رو وزارت راه و شهرسازی باید با در نظر گرفتن تمام جوانب موجود طرح مسکن مهر را متوقف و جایگزین جدید آن را اجرایی کند.

لازم به ذکر است، با توجه به مطرح شدن موضوع تکمیل مسکن مهر در هیئت دولت، رئیس‌کل بانک مرکزی وعده تخصیص ۲۰۰۰ میلیارد تومان به این طرح را داده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet