هدر اصلی
1392/08/13 14:23:21
سرویس اجتماعی
قربانی در گفتگو با خانه ملت خبر داد:

گسترش آلودگی محصولات غذایی داخلی/ واردات محصولات آلوده توسط اشخاص خاص

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از گسترش آلودگی محصولات غذایی در تولیدات داخلی در کشور خبر داد و گفت: در بررسی‌های اخیر این کمیسیون، متوجه شدیم برخی محصولات غذایی تولید داخل دارای آلودگی هستند و بدون‌شک در آینده‌ای نزدیک آمار دقیقی از متخلفان را افشا می‌کنیم.
گسترش آلودگی محصولات غذایی داخلی/ واردات محصولات آلوده توسط اشخاص خاص سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از گسترش آلودگی محصولات غذایی در تولیدات داخلی در کشور خبر داد و گفت: در بررسی‌های اخیر این کمیسیون، متوجه شدیم برخی محصولات غذایی تولید داخل دارای آلودگی هستند و بدون‌شک در آینده‌ای نزدیک آمار دقیقی از متخلفان را افشا می‌کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/44015.jpg گسترش,آلودگی,محصولات,غذایی,داخلی/,واردات,محصولات,آلوده,توسط,اشخاص,خاص Icana

محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان اینکه برخی محصولات غذایی تولید داخل نیز از آلودگی برخوردارند، افزود: متاسفانه ضعف در عملکرد دستگاه‌های نظارتی اعم از صدور پروانه تولید، نظارت و بهره‌وری، باعث شده مشکلات زیادی از لحاظ آلودگی در برخی محصولات داخلی داشته باشیم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: چندی پیش کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تیم ویژه‌ای تشکیل داد تا بحث استانداردسازی محصولات غذایی را پیگیری کند که متاسفانه در این بررسی‌ها متوجه شدیم بسیاری از محصولات تولید داخل از آلودگی برخوردار است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت برخورد با متخلفان، تصریح کرد: با توجه به چالش‌های زیادی که در خصوص آلودگی محصولات داخلی وجود دارد از تولید کنندگان و توزیع کنندگان این محصولات می‌خواهیم تا نسبت به گسترش این مواد در سطح کشور توضیح دهند.

قربانی، در مورد آلودگی محصولات وارداتی نیز، یادآور شد: درصدی از این محصولات وارداتی به ظاهر از موسسه‌ای تحت عنوان حلال مجوز گرفتند و به این ترتیب وارد کشور شدند؛ به طور حتم ماهیت این تشکیلات جایگاه قانونی ندارد به گونه‌ای که هیچ‌گونه آزمایشاتی بر روی این محصولات انجام نشده است.

وی،‌ تاکید کرد: محصولات آلوده  تنها بر اساس رویکرد بسیاری از صاحبان ثروت و قدرت وارد کشور شده است زیرا این افراد تنها به دنبال سود سرشار هستند و به منافع خود می‌اندیشند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: به طور حتم در آینده‌ای نزدیک آمار دقیقی از متخلفان را از طریق مطبوعات افشا خواهیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet