هدر اصلی
1392/08/13 14:20:20
سرویس اقتصادی
کشتی آرای در گفت و گو با خانه ملت مطرح کرد:

قیمت طلا وسکه تابع قیمت جهانی است نه آغاز ماه محرم/ تداوم ثبات در بازار

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در خصوص کاهش قیمت سکه و طلا در ماههای اخیر گفت: قیمت سکه و طلا در سه ماه گذشته متاثر از دو عامل کاهش نسبی نرخ ارز و ثبات آن و همچنین افت نرخ جهانی طلا بودهو در حال حاضر با توجه به آینده اقتصادی، نوسانات قیمت سکه و طلا جزئی خواهد بود.
قیمت طلا وسکه تابع قیمت جهانی است نه آغاز ماه محرم/ تداوم ثبات در بازار رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در خصوص کاهش قیمت سکه و طلا در ماههای اخیر گفت: قیمت سکه و طلا در سه ماه گذشته متاثر از دو عامل کاهش نسبی نرخ ارز و ثبات آن و همچنین افت نرخ جهانی طلا بودهو در حال حاضر با توجه به آینده اقتصادی، نوسانات قیمت سکه و طلا جزئی خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/46867.jpg قیمت,طلا,وسکه,تابع,قیمت,جهانی,است,نه,آغاز,ماه,محرم/,تداوم,ثبات,در,بازار Icana

محمد کشتی آرای در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: باید توجه داشت بعد از انتخابات 24 خرداد، یکی از سیاست های اقتصادی دولت جدید تثبیت نرخ ارز بوده و در این زمینه بطور نسبی موفق بوده است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر ادامه داد: تاکنون دولت یازدهم قیمت دلار را در حدود 3000 تومان تثبیت کرده است و از طرفی با توجه به بازارهای جهانی، شرایط اقتصاد دنیا نیز رو به بهبود نسبی است.

وی افزود: قیمت جهانی طلا در ماههای اخیر افت قابل ملاحظه ای داشته است و این  موضوع با کاهش نسبی قیمت ارز و تثبیت آن در کشورمان همزمان شده و به کاهش نرخ سکه و طلا در بازار کشور منجر شده است.

کشتی آرای در خصوص کاهش قیمت سکه در بازار افزود: قیمت سکه در بازار در سه ماه گذشته زیر یک میلیون تومان بوده و از فاکتورهای ذکر شده تبعیت کرده است و هیچ گونه حبابی ندارد.

وی در پاسخ به این سئوال که قیمت سکه و طلا درروزهای آینده چه خواهد شد، گفت: با توجه به قیمت جهانی طلا و نرخ ارز در ماههای گذشته و همچنین چشم انداز اقتصادی دنیا، نوسان قیمتی در بازار طلا وسکه کم خواهد بود و افزایش و یا کاهش شدید و کاذب قیمت طلا و سکه در روزهای آینده منتفی است.     

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر  درباره کاهش قیمت سکه و طلا در آستانه ماه محرم یادآور شد: کاهش مقداری از قیمت سکه و طلا در آستانه ماه محرم به دلیل کاهش تقاضا بوده و طبیعی است البته همانطور که قبلا گفتم قیمت جهانی سکه و طلا متاثر از دو عامل اصلی قیمت جهانی طلا و همچنین نرخ ارز در داخل کشور است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet