خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/13 17:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قائیدرحمت:

سهمیه استخدامی معلولان جوابگو نیست

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: سهمیه استخدامی معلولان جوابگو نیست.
سهمیه استخدامی معلولان جوابگو نیست دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: سهمیه استخدامی معلولان جوابگو نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/44535.jpg سهمیه,استخدامی,معلولان,جوابگو,نیست Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عباس قائیدرحمت اظهار کرد: در راستای حمایت از معلولان تاکنون از سوی دولت و مجلس برنامه‎هایی برای تکریم و تجلیل و نیز مناسب‎سازی فضای عمومی شهر تدوین شده است.

وی ادامه داد: از مسئولان نیز انتظار می‎رود در رسیدگی به امور معیشتی و علمی و اجتماعی معلولان بکوشند تا ضمن استفاده از امکانات، آنها را با موانع کمتری مواجه سازند.


قائیدرحمت اضافه کرد: همچنین باید زمینه رشد آنان را در دانشگاه‎ها فراهم کرد، گرچه طرحی قبلاً برای روشندلان جانباز تصویب شده بود اما مصوبه به‎خوبی اجرا نشد و گلایه‎ها را از وزارت علوم برانگیخت.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس تأکید کرد: باید برای سایر خانواده‎ها، بهزیستی، مددجویان و... نیز برنامه تدارک تا برای خودکفایی و استقلال مالی و اجتماعی آنها تلاش شود.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: تا آن‎زمان ضروری‌ست با ارائه کمک‎های مالی و سایر خدمات، آنان را مورد حمایت قرار دهیم.

وی اذعان کرد: در برخی کشورها بن‎های متفاوتی به معلولان اعطا می‎شود اما متأسفانه در ایران به‎دلیل محدودیت‎ها به این موضوع کمتر توجه شده است.

قائیدرحمت پیگیری اشتغال معلولان را برای کاهش وابستگی به دیگران از وظایف مسئولان دانست و گفت: سهمیه استخدامی این افراد 3 درصد از سهمیه استخدامی دستگاه‎ها عنوان شده که البته به نظر من این درصد نه‎تنها جوابگو نیست بلکه وضعیت استخدامی آنان را در جایگاه نامناسبی قرار داده است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس با بیان اینکه دستگاه‎ها باید به استخدام این قشر رغبت نشان دهند، اضافه کرد: باید ابتدا سهمیه کل استخدامی کشور مشخص و سپس 3 درصد آن تعیین شود نه اینکه به‎صورت جزء به جزء، زیرا این روش از تعداد افراد معلول استخدامی می‎کاهد.
وی بیان کرد: بنابراین، بایستی این مسئله را در قالب طرح یا لایحه‎ای به مجلس ارائه کنیم./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet