حلول ماه ربیع الاول
1392/08/13 22:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سلطانی‌صبور:

اسلامی کردن دانشگاه‌ها باید از اولویت‌های وزارت علوم باشد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اولین گام عملی وزارت علوم در دولت یازدهم را توجه به اسلامی کردن دانشگاه‌ها و اصلاح متون درسی عنوان کرد.
اسلامی کردن دانشگاه‌ها باید از اولویت‌های وزارت علوم باشد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اولین گام عملی وزارت علوم در دولت یازدهم را توجه به اسلامی کردن دانشگاه‌ها و اصلاح متون درسی عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44064.jpg اسلامی,کردن,دانشگاه‌ها,باید,از,اولویت‌های,وزارت,علوم,باشد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عطاءلله سلطانی‌صبور، با بیان اینکه اگر وزارت علوم بتواند به رسالت خود به درستی عمل کند بخشی از مشکلات کشور حل خواهد شد، گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف وزارت علوم، توجه به اسلامی کردن و تحول در حوزه علوم انسانی است.

وی تصریح کرد: توجه به علوم انسانی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین موضوعاتی است که اگر اتفاق بیفتد بسیاری از مدیریت‌ها اصلاح خواهد شد به عنوان مثال افرادی که از کشور ما به کشورهای دیگر برای تحصیل سفر می‌کنند فرهنگی را یاد می‌گیرند که غربی است و این دوگانگی میان فرهنگ کشورمان با فرهنگ غربی تبعات خوبی نخواهد داشت.
 
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توجه به اصلاح متون درسی را از دیگر اقدامات وزارت علوم عنوان کرد و گفت: باید نگرش و رویکرد اساتید و دانشجویان به گونه‌ای تغییر یابد که از ظواهر به محتوا برسند.
سلطانی‌صبور خاطرنشان کرد: آنچه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است در مورد کاهش جنسیتی می‌باشد نه به معنای تفکیک جنسیتی که مطرح شده است بنابراین در شورای عالی انقلاب فرهنگی کاهش جنسیتی باید مسیری را هموار کند تا نهایتا به تفکیک آن برسیم.
 
وی در ادامه با اشاره به اصلاح قوانین در حوزه وزارت علوم، اظهار کرد: باید قوانینی وضع شود که بتوان جلوی برخی اقدامات ناپسند را گرفت. به عنوان مثال در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا متاسفانه برخی از دانشجویان با وقاحت اقدام به خرید و فروش پایان‌نامه‌ها می‌کنند و باید جلوی این قضیه به صورت سلبی گرفته شود و راه آن نیز این است که گروهی اقدام به ارزیابی این موضوع کنند و قانونی تدوین شود تا جلوی این موضوع گرفته شود.
 
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه بسیاری از پایان‌نامه‌هایی که به نگارش در می‌آید اهداف روشنی نداشته و سلیقه‌ای است، گفت: باید کمیته‌ای تشکیل شود که در آن کمیته اولین سوالی که مطرح می‌شود این باشد که پایان‌نامه‌ مذکور چه مشکلی از مسائل کشور را حل خواهد کرد.
 
به گزارش ایسنا،سلطانی‌صبور در بخش دیگری از این گفت‌وگو بر توجه به علم به فناوری تاکید کرد و گفت: باید چرخه تدوین علم به فناوری و نهایتا ثروت به گونه‌ای تکمیل شود که حتی در مواردی مشکل اشتغال را نیز حل کند./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet