شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1392/08/14 02:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

نماینده خرم‎آباد خواستار چاره‌اندیشی برای درختان زاگرس شد

نماینده مردم خرم‎آباد و دوره چگنی در مجلس نهم، بر ضرورت رفع بیماری ناشناخته درختان بلوط در منطقه زاگرس تأکید کرد.
نماینده خرم‎آباد خواستار چاره‌اندیشی برای درختان زاگرس شد نماینده مردم خرم‎آباد و دوره چگنی در مجلس نهم، بر ضرورت رفع بیماری ناشناخته درختان بلوط در منطقه زاگرس تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43223.jpg نماینده,خرم‎آباد,خواستار,چاره‌اندیشی,برای,درختان,زاگرس,شد Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ابراهیم آقامحمدی با اشاره به نامه‎ای با امضای 100 نماینده که به رئیس جمهور تقدیم شده، تصریح کرد: متأسفانه بیماری ناشناخته‎ای به جان درختان بلوط زاگرس افتاده و 30 درصد آنها را از بین برده که در لرستان هم 270 تا 300 هزار هکتار دچار این بیماری شده و همین مشکل سبب شد که با امضای 100 نماینده حوزه زاگرس و سایر کشور برای مقابله با این بیماری، نامه‎ای تحویل آقای روحانی داده شد.

وی با تأکید بر اینکه دولت باید توجه ویژه‏‎ای به این مشکل داشته باشد، ادامه داد: میلیون‎ها سال است که منطقه زاگرس زیست‎گاه درختان بلوط است و الان متأسفانه بیماری‎ای ناشناخته که حتی ریشه درخت را هم خشک می‎کند، این منطقه را به‎سمت نابودی سوق می‎دهد و مبارزه با آن از عهده یک سازمان به‎تنهایی، خارج است و باید با تخصیص هزینه مشخص، سازمان‎های مربوطه با این بیماری مقابله کنند.

آقامحمدی یادآور شد: فکر می‎کنم در سال‎های گذشته، برخی کشورهای خارجی نیز چنین مشکلی داشتند و باید از تجربیات آنها استفاده شود. اگر این درختان از بین بروند، زیست‎گاه‎های انسان و حیوان هم رفته‎رفته از بین می‎روند.

به گزارش ایسنا،این نماینده مردم رد مجلس با اشاره به اینکه استفاده‎های زیادی که از این درختان می‎شود، خاطرنشان کرد: با از بین رفتن درختان بلوط، سرایه هنگفتی از مملکت حذف می‎شود و این موضوع به‎حدی مهم بود که نه‎تنها نمایندگان استان‎های زاگرس نشین بلکه همه نمایندگان روی این قضیه حساس هستند و اگر فرصت بود، همه آن نامه را امضا می‎کردند./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet